Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na dole zdjęcia wyrywające się kępy trawy po strzale Roberta LewandowskiegoNewspix / TADEUSZ SKWIOT / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL / Na dole zdjęcia wyrywające się kępy trawy po strzale Roberta Lewandowskiego

Eliminacje Euro 2020. Polska - Słowenia. Murawa pod ostrzałem. " Chyba trzeba zacząć grać na innym stadionie"

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Piłkarze na Stadionie Narodowym w Warszawie znów ślizgali się jak na lodowisku. Reprezentanci Polski w trakcie meczu byli wyraźnie wściekli na stan murawy, a o błędy przy takim boisku nie trudno. "Trzeba się tym zająć" - czytamy na Twitterze.

Problemy z murawą na PGE Narodowym podczas meczów reprezentacji Polski powoli stają się normą. Piłkarze często nie mogą utrzymać się na nogach, a na boisku widać wyrwane kępki trawy i sporo piachu.

Podobna sytuacja miała miejsce w poprzednim meczu reprezentacji - w październiku z Macedonią Północną. Po spotkaniu piłkarze nie chcieli się jednak wypowiadać na ten temat. - Już raz pan od murawy mnie zrugał - mówił wtedy Kamil Glik.

W ostatnim starciu eliminacji Euro 2020 problem się powtórzył. Momentami piłkarze byli wyraźnie wściekli na stan murawy. "Panie Prezesie trzeba się tym zająć. Dzisiaj chyba czara goryczy się przelała" - napisał dziennikarz WP SportoweFakty, Marek Bobakowski.

Ze stanu murawy zakpił z kolei Michał Kołodziejczyk. "Jak na połowę listopada to świetne boisko na Narodowym. Dwa miesiące po wykopaniu ziemniaków gdzieniegdzie są nawet kępki trawy" - napisał na Twitterze.

Z kolei Tomasz Ćwiąkała z Canal Plus sugeruje nawet zmianę stadionu do rozgrywania meczów reprezentacji Polski. "Jeśli nie da się raz na zawsze położyć porządnej murawy na Narodowym, to chyba trzeba zacząć grać na innym stadionie. To naprawdę absurd, że w każdej połowie musi się zdarzyć kilka akcji, gdzie masz pełne prawo usprawiedliwić błąd piłkarza stanem boiska" - stwierdził dziennikarz.

"Nazywając murawę na PGE Narodowym pastwiskiem, obraża się pastwisko. PZPN w końcu musi podjąć męską decyzję" -> KLIKNIJ - napisał z kolei nasz dziennikarz Paweł Kapusta w komentarzu pomeczowym.

Ostatecznie reprezentacja Polski wygrała ze Słowenią 3:2. Teraz firma zajmująca się trawą na PGE Narodowym będzie miała sporo czasu na przygotowania. Kolejny mecz o stawkę nasi reprezentanci zagrają u siebie we wrześniu 2020 roku podczas Ligi Narodów UEFA.

Czytaj też: El. Euro 2020. Polska - Słowenia. Noty: Szczęsny powinien zdzielić obrońców

ZOBACZ WIDEO: "Druga Połowa". Jaka przyszłość piłkarskich mistrzostw Europy? "Prawie każdy może tam zagrać"

Czy reprezentacja Polski powinna domowe mecze grać na innym stadionie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (26):

 • wisus54 Zgłoś
  Boniek swoimi wypowiedziami na ten temat rozbawił mnie do łez "No co ja mogę wynajmujemy stadion już z murawą i płacimy za to coś ok 1 miliona dokładnie nie powiem" A może
  Czytaj całość
  raz nie zapłacić ? Bo kupując produkt wymagać odpowiedniego towaru. Panie B. jak Pan kupuje auto i jest ono pełne usterek i płaci Pan za nie z własnej kieszeni to też Pan mówi "A co ja mogę"? Może gdyby były to pieniądze Pana B. To wtedy zajął by się sprawą na poważnie. Te wypowiedzi świadczą że stanowisko jakie Pan B. zajmuje przerosło go już dość dawno.
  • Janusz Janikowski Zgłoś
   WRÓĆMY NA ŚLĄSKI !!!!!!! TAM JEST ZAKOPANE SZCZĘŚCIE DLA NASZEJ KADRY !!!!!!
   • marbet70 Zgłoś
    Ciekawe co na to wszystko "Zibi" Boniek? Schował głowę w piasek?
    Wszystkie komentarze (26)

    Komentarze (26)

    ×
     Wszystkie komentarze (26)
     PRZEJDŹ NA WP.PL