Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zbigniew BoniekAgencja Gazeta / Jakub Orzechowski / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Eliminacje Euro 2020. Polska - Słowenia. Zbigniew Boniek o murawie: chciało mi się płakać

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Zbigniew Boniek zabrał głos na temat murawy na PGE Narodowym w ostatnim meczu eliminacji ME 2020. Liczy na pomoc władz państwowych. - Albo milion imprez rocznie, albo mecz piłkarski najważniejszej drużyny w kraju na pięknej murawie - mówi.

Reprezentacja Polski wygrała ze Słowenią (3:2) na zakończenie eliminacji Euro 2020. Media jednak zdominowała murawa na PGE Narodowym w Warszawie. Tym razem była w tak złym stanie, że nasi piłkarze byli wściekli i najpierw poskarżyli się premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, a potem głównie o tym mówili w mediach.

Eliminacje Euro 2020. Polska - Słowenia. Skandaliczny stan murawy. Piłkarze poskarżyli się premierowi >>

Długo trzeba było czekać na głos prezesa Zbigniewa Bońka. Okazuje się, że szef polskiego futbolu także jest zły. Zdradził też, że przed meczem murawa była w jeszcze gorszym stanie.

- Dzień przed spotkaniem ze Słowenią, na treningu kadry, wszedłem na murawę i chciało mi się płakać. Jej stan był beznadziejny. Dobę wcześniej, zanim zasypano ją piaskiem, jeszcze gorszy. Od betonowego podłoża złapała wilgoć i cała się rozlazła - mówi w "Przeglądzie Sportowym".

ZOBACZ WIDEO: Polska - Słowenia. Piotr Zieliński widzi potencjał reprezentacji. "Stać nas na dobry wynik na Euro 2020"

Boniek jednak nie zamierza winić za to firmę, która jest odpowiedzialna za murawę. Rozumie, że w tak krótkim czasie jest nierealne, by przygotować idealne podłoże dla piłkarzy. Problemu szuka w funkcji, jaką pełni obiekt w stolicy.

- Fakty są takie, że problemy z murawą są od 2012 roku. Stadion Narodowy to hala widowiskowo-sportowa, na której od czasu do czasu organizuje się mecze. Obecnie nie da się tu zrobić idealnej murawy, skoro jest zakładana pięć dni przed meczem. Nie ma takiej opcji. W miesiącach ciepłych - czerwcu, wrześniu, a nawet październiku - jest lepiej. Gdy przychodzą chłodniejsze dni, o wiele gorzej - tłumaczy.

Pojawiły się pomysły, by na dobre zrezygnować z meczów na Narodowym. Wojciech Szczęsny sugerował Stadion Śląski w Chorzowie, gdzie murawa jest pielęgnowana przez cały rok, a na czas imprez pozapiłkarskich zabezpieczana specjalistycznymi matami. Prezes PZPN przyznaje, że jedną z opcji jest opuszczenie stołecznego stadionu, ale na razie liczy na pomoc władz państwowych.

- Dziś jest hucpa, że to skandal i należy uciekać z Warszawy. Spokojnie, ja tak nie działam. Na pewno trzeba pomyśleć, co dalej. Moje zdanie? Jak sama nazwa wskazuje: to Stadion - miejsce dla sportu, Narodowy - mekka naszych reprezentacji. Piłka jest po stronie polskich władz - albo milion imprez rocznie, albo mecz piłkarski najważniejszej drużyny w kraju na pięknej murawie. Nie da się tego pogodzić - przyznaje.

Eliminacje Euro 2020. Na Stadionie Śląskim murawa przygotowana idealnie. Mamy zdjęcia >>

Teraz piłka jest po stronie władz naszego kraju. Premier Morawiecki zna problem i możliwe, że będzie szukać rozwiązania. Pewne jednak jest, że do Euro 2020 reprezentacja Polski na PGE Narodowym zagra tylko raz i to tuż przed wyjazdem na turniej.

Czy reprezentacja powinna przestać grać na PGE Narodowym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (12):

 • tyta Zgłoś
  Panie Prezes stadion PGE ma pojemność 58,5 tys. a bilety licząc skromnie 150 zł/szt., co daje 8,77 mln zł. Licząc kilka spotkań reprezentacji w roku daje dziesiątki milionów złotych
  Czytaj całość
  przychodu i Pan mówi, że będzie prosić Premiera o kasę... ?!!!!... cynizm i żenada... bo ktoś m.in z ramienia PZPN dopuścił do gry na tym "kartoflisku"
  • l.Figo Zgłoś
   jak bódowali stadion to beton powinien być metr a nawet 1,5m głębokosci wtedy wszystko by rosło i trawa i nie było by problemu jak tam ona leży parę centymetrów tylko na betonie to ja
   Czytaj całość
   się pytam na czym ta trawa ma rosnąć nie ma wystarczająco drenaży woda nie spływa tylko zostaje na betonie robi się mięka i tyle w temacie
   • Łukasz Glod Zgłoś
    Moim zdaniem da się zrobić dobrą murawę. No może nie w pięć dni, ale co najmniej 2 tygodnie przed meczem trzeba ją zacząć kłaść. Tylko musi być dobra firma z dobrymi ludźmi
    Czytaj całość
    którzy się na tym znają.
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL