Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Piątek po strzelonym golu Hellasowi Werona PAP/EPA / SIMONE VENEZIA / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek po strzelonym golu Hellasowi Werona

Mateusz Skwierawski: Włosi oszaleli w temacie Krzysztofa Piątka. Proponuję kubek melisy (komentarz) 

Mateusz Skwierawski
Mateusz Skwierawski
Krzysztof Piątek w wywiadzie telewizyjnym pokazał, że jest ambitnym człowiekiem a Włoscy dziennikarze zrobili z niego oszołoma i twierdzą, że Polak odkleja się od rzeczywistości. Spokojnie panowie, to wy kompletnie oszaleliście.

Do siedziby "La Gazzetty dello Sport" czym prędzej trzeba wysłać kilka torebek melisy i słownik języka polskiego. Pracownicy tego dziennika oburzyli się po wywiadzie Piątka dla TVP Sport. Napastnik powiedział: "Kosztowałem 38 milionów euro, teraz chcę zrobić wszystko, żeby przy kolejnym transferze to było 60-70 milionów. Trzeba do tego dążyć, trzeba mieć ambicje".

Piątek zrobił to bez buty i niechęci do obecnego pracodawcy, jeszcze bardziej potwierdził natomiast, że zależy mu na własnym rozwoju. Kontekst i intencje rozmówcy są oczywiste, ale może Włochom trzeba wytłumaczyć to w sposób łopatologiczny: Piątkowi zależy na dobrej formie, poprawianiu umiejętności i udanych występach dla Milanu. A co za tym idzie: podniesieniu swojej wartości. Żeby było łatwiej, tłumaczymy to na język włoski:

"Piatek tiene per la sua buona forma, il suo sviluppo e per giocare bene per Milan, e conseguentemente - per aumentare il suo valore."

Łączy się to również z kolejnym transferem, choć oczywiście nie w najbliższym czasie. Piątek to młody zawodnik (ma 24 lata), w Milanie jest niecały rok i nie planuje w najbliższym czasie zmieniać drużyny. Nie oznacza to jednak, że w przyszłości by tego nie chciał -  tylko naiwni sądzą, że zostanie w tym zespole do końca kariery. Piłkarz kosztował klub 38 milionów euro i logiczne jest, że jeżeli stanie się lepszym zawodnikiem i strzeli więcej goli, Milan na nim zarobi. Co też jest w interesie klubu. 

ZOBACZ WIDEO: "Druga Połowa". Jaka przyszłość piłkarskich mistrzostw Europy? "Prawie każdy może tam zagrać"

Włosi kompletnie nie zrozumieli słów Polaka. Napastnikowi dostało się od każdego poważnego medium w tym kraju, a "La Gazzetta dello Sport", największy dziennik we Włoszech i jeden z największych w Europie zarzucił Piątkowi, że "grzęźnie w kryzysie i odstaje od realiów". To zapoczątkowało domino, wściekli się kibice nazywając naszego zawodnika klaunem i głupcem. A jeden z dziennikarzy Stefano Agresti obruszył się i napisał, że Piątek stracił kontakt z rzeczywistością.

Serie A. Wywiad Piątka zirytował włoskich fanów. "Sprzedajcie tego klauna"

Przypomnijmy tylko, że Polak potrzebował jednego sezonu w Serie A, by pobić kilka strzeleckich rekordów, takich zawodników jak na przykład Andrija Szewczenko. Że wystarczyła mu jedna runda, żeby zostać najskuteczniejszym graczem dwóch klubów (Genoi i Milanu). I że często sam ciągnął Milan za uszy swoimi bramkami.

W tym sezonie napastnikowi idzie gorzej (3 gole w 12 meczach), ale koledzy z boiska wcale mu nie pomagają, Piątek praktycznie nie ma sytuacji na strzelenie gola, a na mecze Milanu patrzy się z trudem. Zmienić może to właśnie Piątek, to dalej jeden z największych skarbów drużyny. I jeżeli ktoś tu trzeźwo ocenia sytuacje, to nie tamtejsi eksperci a właśnie Polak.

Artur Boruc: Głowa była chora

Rozgrywki Serii A TIM możesz oglądać w WP Pilot

Czy włoscy dziennikarze przesadzają z krytyką Krzysztofa Piątka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (26):

Wszystkie komentarze (26)

Komentarze (26)

×
    Wszystkie komentarze (26)
    PRZEJDŹ NA WP.PL