Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Diego MaradonaGetty Images / Marcelo Sotelo/Jam Media / Na zdjęciu: Diego Maradona

Zwrot w sprawie Diego Maradony. Ledwie zrezygnował, a już może wrócić do pracy

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Diego Maradona dwa dni temu zrezygnował ze stanowiska trenera Gimnasii La Plata, a teraz okazuje się, że może jednak pozostać na stanowisku. Zamieszanie wokół legendarnego piłkarza ma związek z prezesem klubu Gabrielem Pellegrino.

Mistrz świata z 1986 roku poinformował o zakończeniu pracy w Gimnasii we wtorek. Powód? "Boski Diego" już wcześniej zapowiedział, że będzie pracował w klubie tylko wtedy, gdy jego prezesem będzie Gabriel Pellegrini. A że Pellegrini nie zamierzał ubiegać się o reelekcję w zbliżających się wyborach, Maradona postanowił odejść.

Piłkarze Gimnasii zdążyli już ponoć opłakać odejście trenera, a kibice zorganizować protest pod siedzibą klubu i domagać się powrotu Maradony. Jego tymczasowym następcą został Mariano Messera. Klub miał zacząć poszukiwania nowego szkoleniowca, ale okazuje się, że prawdopodobnie nie będzie musiał. Otóż klubowy zarząd postanowił jednak przyznać Pellegrino miejsce na liście wyborczej.

A to oznacza, że Maradona może pracować w La Placie dalej. - Chcę, żeby pozostał trenerem Gimnasii i robię co w mojej mocy, żeby wrócił - zadeklarował adwokat Maradony, Matias Morla. Czy "Boski Diego" da się namówić na ten nadspodziewanie szybki powrót? Pracy w Gimnasii będzie miał bez wątpienia dużo. Po 13. kolejkach obecnego sezonu drużna zajmuje dopiero 22. miejsce w tabeli (na 24. zespoły).

ZOBACZ WIDEO: Polska - Słowenia. Kadrowicze dziękują Łukaszowi Piszczkowi. "Piękny i smutny moment"

Czy chciałbyś/chciałabyś, żeby Diego Maradona został trenerem twojego ulubionego klubu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL