Najnowsze Wyniki/Kalendarz
trener Vitezslav LavickaWP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: trener Vitezslav Lavicka

PKO Ekstraklasa. Śląsk - Wisła K. Vitezslav Lavicka: Nie chcemy myśleć o tym, że Wisła to ostatnia drużyna w tabeli

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Śląsk Wrocław obecnie zajmuje 5. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy z dwoma punktami straty do lidera. Przed spotkaniem z Wisłą Kraków Vitezslav Lavicka przestrzega przed lekceważeniem rywala.

Za Śląskiem Wrocław dobry okres w lidze. W ostatnich tygodniach sztab skupił się na odpowiednim przygotowaniu drużyny. - Przerwę reprezentacyjną wykorzystaliśmy na to, by chłopcy mający problemy z kontuzjami mieli okazję je wyleczyć. Ci, którzy nie grali regularnie występowali w meczu rezerw. Teraz skupiamy się na najbliższym meczu przeciwko Wiśle Kraków - powiedział Vitezslav Lavicka.

Piłkarze Wisły Kraków mają z kolei nowego trenera. - Tak to jest i to trudniejsze dla nas w kontekście rozpoznania rywala. Przychodzi nowy trener i to nowy pozytywny impuls dla naszego przeciwnika. Wszyscy wiemy w jakiej sytuacji jest Wisła, ale ona przyjeżdża do Wrocławia walczyć o zwycięstwo. Nie liczy się tylko przygotowanie na boisku, ale również przygotowanie mentalne każdego piłkarza na meczu - dodał Lavicka.

Mario Maloca wraca do gry po kontuzji. Zobacz więcej!

Może się wydawać, że Śląsk Wrocław to murowany faworyt do zwycięstwa. - Wisła to ostatnia drużyna w tabeli, przegrała swoje mecze, ale my nie chcemy o tym myśleć. To nie jest kierunek dla nas. Wszystkie drużyny w tabeli są bardzo blisko siebie, a my chcemy trzymać nasz kierunek. Gramy u nas w domu i chcemy zrobić dobry wynik dla naszych kibiców - podkreślił czeski trener Śląska Wrocław.

- Oni mają swoje problemy, w obronie nie funkcjonuje to dobrze, ale w przerwie przyszedł nowy trener i pracowali nad tym, by współpraca taktyczna funkcjonowała lepiej. My podchodzimy do tego spotkania skoncentrowani, by gra była zbalansowana. Chcemy grać agresywnie, blisko siebie w defensywie, z szybkimi przejściami do ataku i wykorzystywaniem skrzydeł. To proste rzeczy, chcemy trzymać kierunek w którym idziemy. Będzie to jednak trudny mecz - dodał Vitezslav Lavicka.

Stokowiec chce uzdrowić Lechię. Zobacz więcej!

We wrocławskim zespole nie zagra Jakub Łabojko. - Nie będzie go, bo pauzuje za kartki. On grał ostatnio dobre mecze i były to pozytywne spotkania dla całego zespołu. Mamy przygotowany wariant B - podsumował trener.
Początek spotkania Śląsk Wrocław - Wisła Kraków w niedzielę o godzinie 17:30.

ZOBACZ WIDEO Rosną szanse Roberta Lewandowskiego na Złotą Piłkę? "Messi i Ronaldo zeszli na ziemię"

Jakim wynikiem zakończy się mecz we Wrocławiu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL