Najnowsze Wyniki/Kalendarz
ceremonia losowania el Euro 2020 PAP/EPA / AIDAN CRAWLEY / Na zdjęciu: ceremonia losowania el. Euro 2020

Eliminacje Euro 2020. Rozlosowano baraże o awans do mistrzostw Europy

Maciej Kmita
Maciej Kmita
W piątek w Nyonie rozlosowano półfinały barażów o awans do Euro 2020. Izrael i Macedonia Północna, grupowi rywale Polski w eliminacjach, trafili na Szkocję i Kosowo. Czterech ostatnich finalistów mistrzostw Europy poznamy 31 marca 2020 roku.

Co ciekawe, na to, kto wystąpi w barażach o awans do Euro 2020, żadnego wpływu nie miały mecze eliminacyjne - decydowały o tym wyniki Ligi Narodów 2018/2019. To absurdalna sytuacja, którą doskonale ilustruje przykład z polskiej grupy.

W barażach wystąpią Macedonia Północna, która zajęła 3. miejsce, i Izrael, który był 5. Zabraknie w nich natomiast Słowenii, która skończyła eliminacje na 4. pozycji.

UEFA zadecydowała bowiem, że uczestnicy barażów o awans do Euro 2020 zostaną wyłonieni na podstawie rankingu sporządzonego po zakończeniu Ligi Narodów 2018/2019. Więcej o nowych zasadach pisaliśmy TUTAJ.

Półfinały zostaną rozegrane 26 marca 2020 roku, a finały barażów odbędą się pięć dni później. Podczas losowania fazy grupowej Euro 2020, które zostanie przeprowadzone 30 listopada, zwycięzcy barażów będą losowani "w ciemno" - jako triumfatorzy ścieżki A, B, C i D.

Euro 2020 zostanie rozegrane między 12 czerwca a 12 lipca w 12 krajach Starego Kontynentu. Paneuropejski charakter turnieju to sposób UEFA na uczczenie 60. rocznicy pierwszych mistrzostw Europy.

Baraże o awans do Euro 2020:

Ścieżka A:
Półfinał 1: Islandia - Rumunia
Półfinał 2: Bułgaria - Węgry
Gospodarzem finału będzie zwycięzca meczu Bułgaria - Węgry

Ścieżka B
Półfinał 1: Bośnia i Hercegowina - Irlandia Północna
Półfinał 2: Słowacja - Irlandia
Gospodarzem finału będzie zwycięzca meczu Bośnia i Hercegowina - Irlandia Północna

Ścieżka C
Półfinał 1: Szkocja - Izrael
Półfinał 2: Norwegia - Serbia
Gospodarzem finału będzie zwycięzca meczu Norwegia - Serbia

Ścieżka D
Półfinał 1: Gruzja - Białoruś
Półfinał 2: Macedonia Północna - Kosowo
Gospodarzem finału będzie zwycięzca meczu Gruzja - Białoruś

ZOBACZ WIDEO: Mateusz Borek: Lewandowski nie będzie najlepszy na świecie, bo jest z Polski

Czy podoba Ci się nowa formuła kwalifikacji do Euro 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

 • Cheers Zgłoś
  Baraże nie mają nic wspólnego z głównymi eliminacjami i było o tym wiadomo od samego początku. Nie rozumiem więc, dlaczego ktokolwiek jest zdziwiony, że czwarty Izrael zagra, a trzecia
  Czytaj całość
  Słowenia nie zagra. Zamysł baraży jest taki, żeby dać szansę gry w Euro zespołom, które w normalnych eliminacjach mają niewielkie szanse (chodzi przede wszystkim o ścieżki C i D ). Baraże te mają być też nagrodą za dobre występy w Lidze Narodów. Inna sprawa to ilość drużyn w turnieju głównym. Według mnie 16 zespołów to było rozwiązanie optymalne.
  • ea4 Zgłoś
   Absurdalny system eliminacji, nawet gdyby na siłę próbować go uzasadnić jakimiś czynnikami, które miałyby stanowić o jego atrakcyjności.
   • Łysy.84 Zgłoś
    Węgry Słowacja Serbia i Białoruś awansują na Euro
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL