Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil GlikGetty Images / Tim Clayton / Na zdjęciu: Kamil Glik

Ligue 1: porażka AS Monaco w Bordeaux, Kamil Glik spędził cały mecz na ławce rezerwowych

Tomasz Rosiński
AS Monaco z szóstą porażką w sezonie 2019/2020 Ligue 1. W spotkaniu 14. kolejki zespół, którego piłkarzem jest Kamil Glik, przegrał na wyjeździe z Girondins Bordeaux (1:2). Reprezentant Polski podczas tego meczu nie pojawił się na boisku.

W ostatnim czasie zarówno zawodnicy Girondins, jak i Monaco radzili sobie nieźle w rodzimych rozgrywkach. Trudno było wskazać faworyta niedzielnego starcia, a ostatnia potyczka pomiędzy tymi drużynami zakończyła się remisem.

Konfrontacja rozpoczęła się dobrze dla gości, którzy w 15. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas Wissam Ben Yedder zgrał piłkę głową do Islam Slimani, a ten pewnym strzałem z kilku metrów pokonał Benoita Costila.

Gospodarze odpowiedzieli w 29. minucie za sprawą Pablo, który celnie główkował po dośrodkowaniu Nicolasa De Preville'a z rzutu rożnego.

W drugiej połowie De Preville do asysty dorzucił bramkę, wykorzystując rzut karny. Jak się później okazało napastnik Żyrondystów ustalił wynik tego spotkania i zapewnił swojemu klubowi komplet punktów.

Ligue 1, 14. kolejka:

Girondins Bordeaux - AS Monaco 2:1 (1:1)
0:1 - Islam Slimani 15'
1:1 - Pablo 29'
2:1 - Nicolas De Preville 69' (k.)

Czerwona kartka: Islam Slimani (AS Monaco) w 67. minucie /za dwie żółte kartki/.

*Kamil Glik (AS Monaco) spędził cały mecz na ławce rezerwowych.