Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice Piasta GliwiceNewspix / Michał Chwieduk / Na zdjęciu: kibice Piasta Gliwice

PKO Ekstraklasa. Zamaskowani napastnicy zaatakowali kibiców Piasta Gliwice

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Śląska policja interweniowała z powodu napadu na autokar z sympatykami Piasta Gliwice, którzy jechali na mecz Fortuna I ligi w Tychach. Zatrzymano pięć osób.

Pięć osób trafiło do aresztu w wyniku sobotniej akcji policji na drodze w Przyszowicach (w powiecie gliwickim). Około 100-osobowa grupa pseudokibiców w kominiarkach zaatakowała autokar z fanami Piasta Gliwice, jadącymi na mecz Fortuna I ligi pomiędzy GKS-em Tychy i GKS-em Jastrzębie (wynik 2:2) - dowiedział się serwis internetowy gol24.pl.

"Policja musiała użyć środków przymusu bezpośredniego, a pięć osób zostało zatrzymanych - powiedziała podkomisarz Magdalena Wiśniewska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, cytowana przez gol24.pl.

ZOBACZ: Ustawka w Kędzierzynie-Koźlu. Pseudokibicowi z Opola grozi 10 lat więzienia >>

Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji udało się zapobiec bójce i kibice Piastunek, którzy trzymają "sztamę" z sympatykami zespołu z Jastrzębia-Zdroju, mogli bez przeszkód udać się na mecz do Tychów. Policja nie podała nazwy klubu, który reprezentowali zamaskowani napastnicy.

ZOBACZ WIDEO: Polska - Słowenia. Sebastian Szymański z pierwszym golem w reprezentacji. "Robię małe kroczki"

W weekend śląscy policjanci musieli też interweniować w Mikołowie i Orzeszu. Wszystko przez wyprawę fanatyków Górnika Zabrze, którzy podróżowali na sobotnie spotkanie III ligi Pniówek Pawłowice Śląskie - Ruch Chorzów (1:1, więcej TUTAJ). W obu przypadkach skończyło się jednak tylko na mandatach.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL