Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zbigniew BoniekNewspix / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Losowanie grup EURO 2020. Ośmioosobowa polska delegacja, Zbigniew Boniek w podwójnej roli

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Polska delegacja na losowanie grup mistrzostw Europy 2020 będzie liczyła 8 osób. Zbigniew Boniek w Bukareszcie pojawi się w podwójnej roli - prezesa PZPN oraz członka Komitetu Wykonawczego UEFA.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, w Rumunii pojawi się oczywiście selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek, a poza nim m.in. sekretarz generalny związku Maciej Sawicki, dyrektor departamentu komunikacji i mediów Janusz Basałaj, dyrektor departamentu logistyki i administracji Andrzej Zaręba oraz rzecznik prasowy Jakub Kwiatkowski.

Losowanie grup Euro 2020 odbędzie się w sobotę. Na razie znanych jest 20 z 24 uczestników turnieju, pozostałych wyłonią baraże, które zostaną rozegrane w marcu. Polska będzie losowania z drugiego koszyka, co oznacza, że na pewno nie spotka się w fazie grupowej z Francją, Szwajcarią, Chorwacją, Holandią i Rosją.

Najbliższe mistrzostwa Europy będą miały aż 12 gospodarzy: Włochy (Rzym), Azerbejdżan (Baku), Danię (Kopenhaga), Rosję (Sankt Petersburg), Holandię (Amsterdam), Rumunię (Bukareszt), Anglię (Londyn), Szkocję (Glasgow), Hiszpanię (Bilbao), Irlandię (Dublin), Niemcy (Monachium) i Węgry (Budapeszt).

Czytaj także:
Euro 2020. Dariusz Dziekanowski: "Z 50 spotkań Zielińskiego pamiętam... niewiele"
Euro 2020. Jerzy Dudek broni Jerzego Brzęczka. "Widziałem regularne postępy"

Zespoły z grupy A rozegrają swoje mecze w Rzymie i Baku, grupa B będzie rywalizować w Kopenhadze i Sankt Petersburgu, grupa C w Amsterdamie i Bukareszcie, D w Londynie i Glasgow, E w Bilbao i Dublinie, a F w Monachium i Budapeszcie.

Mistrzostwa potrwają od 12 czerwca do 12 lipca 2020 roku. Areną półfinałów i finału będzie stadion Wembley w Londynie.

ZOBACZ WIDEO: Mateusz Borek: Lewandowski powinien wrócić do Polski i powiedzieć "Teraz ja wam pokażę jak się szkoli"

Czy reprezentacja Polski na Euro 2020 wyjdzie ze swojej grupy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • yes Zgłoś
    Czytam, że grupa B ME zagra w Rosji. Może jednak nie dadzą im imprezy rangi mistrzowskiej? Tak kilka dni temu zapowiadano/(po)straszono.

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL