Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zlatan IbrahimovićGetty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Zlatan Ibrahimović

Zagadka wyjaśniona! Zlatan Ibrahimović związał się z Hammarby. Ale w innej roli

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Zlatan Ibrahimović będzie jednym ze współwłaścicieli Hammarby IF. Szwedzki klub tym samym zdradził rozwiązanie zagadkowego postu opublikowanego przez piłkarza na jego instagramowym profilu.

Tajemniczy wpis Zlatana Ibrahimovicia wzbudził spore zainteresowanie. Szwedzki piłkarz na swoim profilu na Istagramie zamieścił grafikę z koszulką Hammarby IF i jego nazwiskiem. Część fanów była przekonana, że piłkarz podpisał kontrakt z klubem. Inni sądzili, że to tylko żart ze strony reprezentanta Szwecji. Zagadkę rozwiązali działacze Hammarby IF.

Ibrahimović został jednym ze współwłaścicieli szwedzkiego klubu. Działacze podkreślili, że jest zbyt wcześnie, aby poinformować o dokładnym sposobie zaangażowania "Ibry" w dalszy rozwój klubu. "W tym tygodniu przedstawiciele Hammarby IF spotkali się z AEG i Zlatanem Ibrahimoviciem w Los Angeles. AEG poinformowało, że sprzedało połowę swoich udziałów piłkarzowi, co oznacza, że ten został współwłaścicielem" - przekazał klub w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie internetowej.

- To dla nas wciąż nowość, ale oczywiście jest to bardzo ekscytujące. To dla nas dobry czas. W ostatnich latach dokonaliśmy wielu zmian, a w przyszłym sezonie zagramy w europejskich pucharach. Wprowadzimy do klubu taką osobę jak Zlatan, z pasją i mentalnością zwycięzcy. Jest jednak zbyt wcześnie, aby mówić o jego roli w klubie. Jednak wyraźnie widać, że ta współpraca ma potencjał - przekazał szef Hammarby, Richard von Yxkull.

AEG to jeden ze współwłaścicieli Hammarby. Jest to firma zajmująca się organizacją wydarzeń sportowych i muzycznych. Ma także udziały w klubach piłkarskich i hokejowych. Siedziba firmy mieści się w Los Angeles. Przedsiębiorstwo jest powiązane z byłym już klubem Szweda, Los Angeles Galaxy.

- Hammarby to fantastyczny klub z pasjonującymi kibicami. Ma wielki szacunek zarówno w Sztokholmie, jak i w Szwecji. Jestem pod wrażeniem tego, co ten klub zrobił w ostatnich latach zarówno na boisku, jak i poza nim. Możliwość dołączenia i rozwijania Hammarby jest ekscytująca - przekazał Ibrahimović.

Wszystko wskazuje na to, że piłkarz nie będzie kontynuował swojej kariery w klubie ze Sztokholmu. Wciąż jest łączony z włoskimi zespołami, a faworytem do jego sprowadzenia jest AC Milan

Zobacz wideo. Najlepsze momenty Ibrahimovicia w PSG

Zobacz także:
Liga Mistrzów. Crvena Zvezda Belgrad - Bayern Monachium. "Magiczne 14 minut" - niemieckie media o popisie Lewandowskiego
Liga Mistrzów. Crvena Zvezda - Bayern. "Niesamowity show". Klasa światowa dla Lewandowskiego

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL