Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert GumnyWP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: Robert Gumny

PKO Ekstraklasa. Koszmar Roberta Gumnego. Obrońca Lecha Poznań wypadł z gry na kilka miesięcy

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Fatalne informacje dla Roberta Gumnego. Obrońca Lecha Poznań w tym roku już nie zagra, a z powodu kontuzji kolana czeka go kilkumiesięczna przerwa.

21-latek doznał urazu w spotkaniu z Piastem Gliwice (3:0). Przez kilka dni o stanie jego zdrowia nie było wiadomo zbyt wiele, jednak teraz sytuacja jest już jasna, a diagnozy mało optymistyczne.

Robert Gumny odbył konsultacje w klinikach w Rzymie oraz Zurychu i okazało się, że konieczny będzie zabieg kolana. Odbędzie się on w przyszłym tygodniu w poznańskiej klinice Rehasport. Jak podaje oficjalny serwis "Kolejorza", zawodnik przejdzie plastykę chrząstki, czyli uzupełnienie ubytków związanych z kontuzją.

->PKO Ekstraklasa: Wisła Płock - Lech Poznań. Kolejorz wraca na dobre tory. Zwycięstwo nad płocczanami

Wiadomo na pewno, że obrońcę Lecha czeka kilka miesięcy przymusowego odpoczynku od futbolu. Dokładne wiadomości w kwestii długości tej przerwy poznamy za kilka dni. - To będzie można stwierdzić po zabiegu chirurgicznym - powiedział szef sztabu medycznego poznańskiego klubu, prof. Krzysztof Pawlaczyk.

Kłopoty zdrowotne mogą pokrzyżować plany piłkarza dotyczące transferu. Gumny jest do niego przymierzany od dłuższego czasu, a niedawno dyrektor sportowy "Kolejorza" Tomasz Rząsa przyznał, że do sprzedaży wychowanka mogłoby dojść już tej zimy. W obecnej sytuacji to bardzo wątpliwe.

->Premier League: kolejna wpadka Manchesteru City! Marzenia o obronie tytułu stają się mrzonką

ZOBACZ WIDEO: Christo Stoiczkow o Robercie Lewandowskim. "Jest jednym z dwóch najlepszych napastników na świecie"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL