Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Joachim Loew Getty Images / Thomas Eisenhuth/Bongarts / Na zdjęciu: Joachim Loew

Euro 2020. To grupa śmierci! Loew, Deschamps i Santos komentują wyniki losowania

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Niemcy, Francja, Portugalia i zespół z barażu - tak wygląda skład grupy F na Euro 2020. - Tak właśnie się dzieje, kiedy wygrywasz grupę w kwalifikacjach - zażartował Joachim Loew, trener naszych zachodnich sąsiadów.

Zasady Euro 2020 są jasne: do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze ekipy z sześciu grup oraz cztery najlepsze zespoły z trzecich pozycji. Nie jest więc wykluczone, że Niemcy, Francja i Portugalia w komplecie zameldują się w kolejnej fazie. Jednak rywalizacja pomiędzy nimi zapowiada się niezwykle emocjonująco i cieszą się na nią wszyscy... oprócz samych zainteresowanych.

- Wielu fanów lubi tego rodzaju rywalizacje, to dobre dla wszystkich. Mamy niewielką przewagę (gry u siebie - przyp. red.), ale będzie trudno, to oczywiste. Francja jest najlepszą drużyną w naszej grupie, to mistrzowie świata i są faworytami - powiedział Joachim Loew w "L'Equipe".

Czytaj też:
-> Losowanie EURO 2020. Marek Wawrzynowski: Wyjście z grupy będzie dla nas sukcesem (felieton)
-> Euro 2020. Oto scenariusze dla Polski w przypadku wyjścia z grupy. Unikniemy Francji, Niemiec i Portugalii

Trener Niemców starał się znaleźć pozytywy w tej sytuacji. - To będzie wyzwanie dla naszej młodej i rozwijającej się drużyny: mistrz świata, mistrz Europy oraz czwarta ekipa, która będzie prawdopodobnie jedną z najlepszych w rankingu. Wszyscy będą musieli przekroczyć swoje granice, żeby awansować. Myślę, że to będzie prawdziwy piłkarski festiwal w Niemczech - podsumował w sport1.de. - Tak właśnie się dzieje, kiedy wygrywasz grupę w kwalifikacjach - zażartował.

ZOBACZ WIDEO: Losowanie Euro 2020. Zbigniew Boniek o meczu z Hiszpanią: Nie ma co się bandażować, zanim ma się ranę

Szkoleniowiec Portugalii uważa, że faworytami są Niemcy i Francuzi. - Możliwe, że pierwszy mecz dla nas będzie powtórką z Euro 2016, jeśli awansuje Islandia. Wierzymy jednak w nasze szanse i w to, że możemy wygrać. Wszyscy ponosimy odpowiedzialność. To silna grupa, dwóch wielkich faworytów i kandydat, czyli Portugalia. Grupa składa się z lubianych przez swoją historię ekip. Nasze aspiracje przez to nie zmniejszają się, chcemy znów wygrać mistrzostwa Europy - podsumował Fernando Santos cytowany przez record.pt.

- Wszyscy trenerzy zgodzą się ze mną, że to trudna grupa, ale myślę, że musimy ją zaakceptować. Jest na pewno skomplikowana, przynajmniej na papierze, z powodu jakości tych dwóch przeciwników i ich wyników na poziomie europejskim oraz światowym - stwierdził Didier Deschamps w rozmowie z "L'Equipe".

Swojego ostatniego rywala uczestnicy grupy F Euro 2020 poznają ostatniego dnia marca, kiedy zakończą się baraże.

Kto wygra grupę F?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL