Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zbigniew Boniek (z lewej) i Robert Lewandowski podczas treningu reprezentacjiNewspix / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek (z lewej) i Robert Lewandowski podczas treningu reprezentacji

Złota Piłka. Robert Lewandowski wyróżniony na gali? Zbigniew Boniek odkrył karty

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Zbigniew Boniek przyznał, że Robert Lewandowski znajdzie się w najlepszej jedenastce roku na gali "France Football". Prezes PZPN powiedział również, kto zgarnie Złotą Piłkę.

W poniedziałek na gali Złotej Piłki w Paryżu osobiście pojawi się Robert Lewandowski (więcej TUTAJ). Zaproszenie dla Polaka może mieć związek z ewentualnym wyróżnieniem napastnika Bayernu Monachium

Prezes PZPN wyjawił, że kapitan reprezentacji pojawi się w najlepszej jedenastce roku. - Myślę, że chyba na pewno będzie w jedenastce roku - cytuje Zbigniewa Bońka portal sport.pl. Co więcej, były piłkarz Juventusu po chwili był już pewny obecności "Lewego" w tym zestawieniu. - Bardzo dobrze. Takie wyróżnienie też Roberta wzmocni, cieszę się, że mamy takiego piłkarza, który reprezentuje po latach polską piłkę na tak wielkim forum - mówił.

Kapitalna forma Lewandowskiego w tym sezonie sprawiła, że Polak jest wymieniany w gronie kandydatów do wygrania bądź bycia na podium plebiscytu Złotej Piłki. Według medialnych przecieków, główną nagrodę zgarnie jednak Lionel Messi, a napastnika Bayernu może zabraknąć nawet w pierwszej dziesiątce (więcej TUTAJ).

Również Boniek ma informacje na temat zwycięstwa Argentyńczyka. - Z tego co słyszałem to pan piłkarz Leo Messi. To, że jest genialny, znakomity i lepszy od innych, to wszyscy wiemy. Ale moim zdaniem powinien to potwierdzić trofeami. W tym roku w ramach jakiejś nowości Robert bardziej zasłużył na tę nagrodę - wyjawił Boniek.

Jednocześnie prezes PZPN zapewnił, że nie ma informacji, które miejsce w plebiscycie Złotej Piłki zajmie Polak. Gala odbędzie się w poniedziałek, 2 grudnia. Od godz. 20:30 transmisję z wydarzenia przeprowadzi TVP Sport.

ZOBACZ WIDEO: Maciej Iwański o gali Złotej Piłki. "Lewandowski złapał świetną formę wtedy, kiedy trzeba było głosować"

Czy Robert Lewandowski pojawi się w jedenastce roku na gali "France Football"?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL