Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Cristiano RonaldoPAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Złota Piłka. Cristiano Ronaldo nie pojawi się na gali w Paryżu. Wybrał inną uroczystość

Michał Fabian
Michał Fabian
Wiele wskazuje na to, że Lionel Messi - po raz szósty - wygra plebiscyt i odbierze Złotą Piłkę. Według informacji włoskich mediów Cristiano Ronaldo poznał wyniki głosowania i... wybierze się w poniedziałek na inną galę.

O godz. 20.30 w Paryżu rozpocznie się gala, na której poznamy zwycięzcę plebiscytu magazynu "France Football". Od 2008 r. - poza nielicznymi wyjątkami - walka o trofeum toczyła się głównie między Cristiano Ronaldo i Lionelem Messim. Obaj pięciokrotnie otrzymywali Złotą Piłkę.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że nagroda za 2019 r. prawdopodobnie trafi w ręce Messiego. Jeśli tak się stanie, Ronaldo nie pogratuluje osobiście odwiecznemu rywalowi. Nie poleciał bowiem do Paryża. W przeciwieństwie do Roberta Lewandowskiego (więcej TUTAJ>>).

- Ronaldo dowiedział się, jakie zajął miejsce. Poza czołową trójką. Dlatego zdecydował się nie brać udziału w tym wydarzeniu - informuje Sport Mediaset.

ZOBACZ WIDEO: Maciej Iwański o gali Złotej Piłki. "Lewandowski złapał świetną formę wtedy, kiedy trzeba było głosować"

Portugalczyk pojawi się za to na innej uroczystości - Gran Gala del Calcio w Mediolanie. Według doniesień włoskich mediów podczas tej gali otrzyma nagrodę dla najlepszego zawodnika Serie A w minionym sezonie.

Przypomnijmy, że w niedzielę w sieci pojawił się przeciek, z którego wynika, że Ronaldo ma być sklasyfikowany dopiero na czwartym miejscu - za Messim, Virgilem van Dijkiem i Mohamedem Salahem.

Zobacz także: Złota Piłka. Fałszywka czy oryginał? W sieci pojawiły się wyniki plebiscytu. Lewandowski się zdziwi

Kto z tej trójki był najlepszy w 2019 r.?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL