Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert LewandowskiGetty Images / Sebastian Widmann/Bongarts / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Złota Piłka. Polski dziennikarz ujawnił, na których piłkarzy głosował. Lewandowski na pierwszym miejscu

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Wyboru najlepszego piłkarza w plebiscycie "France Football" dokonali dziennikarze z całego świata. Polskę reprezentował reporter TVP Sport - Maciej Iwański, który w trakcie gali ujawnił, na kogo oddał swoje głosy.

Każdy z dziennikarzy spośród 30 nominowanych przez "France Football" najlepszych piłkarzy roku mógł wybrać pięciu. Od kilku lat Polskę w tym plebiscycie reprezentuje Maciej Iwański z TVP Sport, który podczas relacji gali, już po ujawnieniu wyników, powiedział, na kogo oddał swoje głosy.

Na pierwszej pozycji Iwański umiejscowił Roberta Lewandowskiego, który za ten głos otrzymał 6 punktów. Dalej polski dziennikarz nominował Lionela Messiego (4 punkty), Virgila van Dijka (3), Cristiano Ronaldo (2) i Mohameda Salaha (1).

Ostatecznie "Lewy" zajął dopiero ósme miejsce, co dla wielu piłkarskich ekspertów jest wielkim rozczarowaniem (zobacz reakcje TUTAJ). Plebiscyt po raz szósty wygrał Messi. Drugi był van Dijk, a na podium załapał się też nieobecny na gali Ronaldo (najlepsza dziesiątka TUTAJ).

Dla Lewandowskiego to drugie najlepsze miejsce w plebiscycie. W latach 2015-2017 był kolejno 4., 16. i 9. Przed rokiem Polak nie znalazł się w czołowej "trzydziestce".

ZOBACZ WIDEO: Mateusz Borek: Lewandowski nie będzie najlepszy na świecie, bo jest z Polski

Postawił(a)byś Lewandowskiego na pierwszym miejscu w głosowaniu na Złotą Piłkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL