Najnowsze Wyniki/Kalendarz
(od lewej) Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Virgil van DijkGetty Images / Harold Cunningham - UEFA / Na zdjęciu: (od lewej) Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Virgil van Dijk

Złota Piłka. Cristiano Ronaldo zabrał głos po gali w Mediolanie. "To dla mnie duma"

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Cristiano Ronaldo był wielkim nieobecnym podczas gali Złotej Piłki. W tym samym czasie Portugalczyk przebywał w Mediolanie, gdzie odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza Serie A. - To dla mnie duma - powiedział.

W tegorocznym plebiscycie Złotej Piłki najlepszy był Lionel Messi, który już po raz szósty w swojej karierze odebrał tę nagrodę. W Paryżu zabrakło trzeciego Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zamiast do stolicy Francji, wolał wybrać się na galę w Mediolanie, gdzie wybrano najlepszych piłkarzy Serie A. Główną nagrodę podczas niej odebrał właśnie piłkarz Juventusu Turyn.

- To dla mnie duma, że jestem najlepszym graczem w Serie A. Dziękuję moim kolegom z Juventusu i wszystkim, którzy głosowali na mnie. Ostatni rok był moim pierwszym we Włoszech. Jestem bardzo szczęśliwy i chcę, żeby następny rok był taki sam, jak poprzedni - przekazał Portugalczyk za pośrednictwem swojego instagramowego profilu.

Ronaldo nawet nie zająknął się na temat gali Złotej Piłki. Sam w swojej karierze pięciokrotnie triumfował w tym plebiscycie. Już wcześniej zdarzało się jednak, że gdy nie zdobywał głównej nagrody, to do Paryża nie przyjeżdżał. 

Nieobecność Ronaldo w Paryżu skomentował za to jego agent. - Cristiano Ronaldo jest najlepszy na świecie - powiedział Jorge Mendes. - Ronaldo zasłużył na Złotą Piłkę. Zawsze to powtarzaliśmy - dodał dyrektor sportowy Juventusu, Fabio Paratici.

Zobacz także:
Złota Piłka 2019: triumf Leo Messiego! 8. Robert Lewandowski
Złota Piłka. Robert Lewandowski skomentował swoje miejsce. "Nie mam żalu"

ZOBACZ WIDEO: Losowanie Euro 2020. Zbigniew Boniek o meczu z Hiszpanią: Nie ma co się bandażować, zanim ma się ranę

Czy Cristiano Ronaldo powinien wygrać Złotą Piłkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL