Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zbigniew Boniek i Robert LewandowskiNewspix / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek i Robert Lewandowski

Złota Piłka 2019. Ostry komentarz Zbigniewa Bońka po ogłoszeniu wyników. "To wielkie gó***"

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Zbigniew Boniek nie krył frustracji ani rozczarowania po zaledwie ósmym miejscu Roberta Lewandowskiego w plebiscycie Złotej Piłki. W dosadnych słowach wypowiedział się o tym na Twitterze, nazywając go "gó***".

Głosami dziennikarzy biorących udział w plebiscycie magazynu "France Football" zdecydowano, że Lionel Messi był najlepszy w 2019 roku. Ósme miejsce Roberta Lewandowskiego wydaje się być nieco rozczarowujące.

Polak strzelił najwięcej goli spośród nominowanych (44), zdobył z Bayernem Monachium mistrzostwo i Puchar Niemiec, przyczynił się do awansu Polski na Euro 2020. Po raz pierwszy zdecydował przyjechać się na galę przyznania nagród i mówił, że cieszy się z wyróżnienia, a to tylko plebiscyt.

Zbigniew Boniek uznał jednak, ze Lewandowski zajął jednak zbyt niskie miejsce. Przed wynikami napisał, że Polak powinien być pierwszy lub drugi, ale obawia się, że zostanie sklasyfikowany na miejscach 5-7. Tymczasem zajął jeszcze niższą lokatę.

"Złota Piłka to świetne gó***. Jeśli francuscy przyjaciele chcą wiedzieć dlaczego, to wiedzą gdzie mnie szukać" - napisał po włosku na Twitterze.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej bronił swojego zdania w dyskusji. "Messi jest genialny i to wiemy, ale co zrobił więcej od RL9 w tym roku?" - zapytał. Boniek w tym samym plebiscycie w 1982 roku zajął 3. miejsce, kiedy reprezentował barwy Juventusu. Wyprzedzili go Alain Giresse oraz Paolo Rossi.

Czytaj też:
-> Złota Piłka 2019. Anna Lewandowska: Robert jest tytanem pracy
-> Złota Piłka. Robert Lewandowski mógł wręczyć nagrodę Wojciechowi Szczęsnemu. "To byłoby coś wielkiego"

ZOBACZ WIDEO: Losowanie Euro 2020. Zbigniew Boniek o meczu z Hiszpanią: Nie ma co się bandażować, zanim ma się ranę

Czy Robert Lewandowski powinien się znaleźć w Top 5 plebiscytu "Złotej Piłki"?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (18):

 • MrBeny Zgłoś
  Po prostu "The Golden BallS".No i 4 zdania krytyki dala wielokrotnego zwycięzcy tego plebiscytu od samego (uklęknijcie Diego (klęczcie dalej! ;)"He's Messi when he plays
  Czytaj całość
  for Barcelona. Messi is Messi when he wears that shirt and he's another Messi with Argentina. He's a great player but he's not a leader. It's useless trying to make a leader out of a man who goes to the toilet 20 times before a game."(powstań!)
  • Anonymous2328 Zgłoś
   czy Lewandowski powinien znaleźć się w Top5 plebiscytu - naciskam 10 razy i nic po co takie ankiety bez odpowiedzi
   • marcinowiec Zgłoś
    Boniek jako laureat pierwszej trójki złotej piłki 1982, zdobywca medalu Mś i Pucharu Europy - ze względu na kurtuazję chwali Lewandowskiego. Ale w głebi serca wie że nie zasługiwał
    Czytaj całość
    na więcej.
    Wszystkie komentarze (18)

    Komentarze (18)

    ×
     Wszystkie komentarze (18)
     PRZEJDŹ NA WP.PL