Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Gumny WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: Robert Gumny

PKO Ekstraklasa. Robert Gumny już po zabiegu, rehabilitacja potrwa pół roku

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Robert Gumny już po zabiegu. Na razie leczenie obrońcy Lecha Poznań przebiega bez zakłóceń, ale i tak rekonwalescencja potrwa pół roku.

21-latek doznał urazu kolana w spotkaniu z Piastem Gliwice (3:0) i konieczna była interwencja chirurgiczna. - Uzupełniliśmy ubytek kości chrząstki w stawie kolanowym. Zrobiliśmy to przy użyciu membrany kolagenowej, a także komórek macierzystych szpiku kostnego. Całość trwała dwie godziny, a wszystko przebiegło bez jakichkolwiek komplikacji - powiedział na łamach oficjalnego serwisu klubu prof. Tomasz Piontek, który stał na czele zespołu przeprowadzającego operację.

Robert Gumny musi się jednak uzbroić w cierpliwość, bo rehabilitacja po tej kontuzji potrwa sześć miesięcy. Na razie - przez ok. cztery tygodnie - zawodnik będzie się poruszał o kulach ze względu na usztywnienie stawu kolanowego.

->Fortuna I liga: miasto przyznało 2 mln zł na modernizację stadionu Warty Poznań

- Po odrzuceniu kul będzie pracował z fizjoterapeutami, a także wykonywał sporo ćwiczeń. Po trzech, maksymalnie czterech miesiącach powinien zacząć biegać - wyjaśnił prof. Piontek.

Jeśli potwierdzą się lekarskie prognozy, Gumny wróci do gry dopiero w końcówce sezonu 2019/2020.

->Fortuna I liga: efektowna wygrana Warty na koniec roku. Poznaniacy przezimują na 1. miejscu

ZOBACZ WIDEO: Losowanie Euro 2020. Szwecja - drużyna, która nie chciała Ibrahimovicia. "Ich siła tkwi w kolektywie"

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL