Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Barbórka 2019. Śląskie kluby złożyły życzenia górnikom

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
4 grudnia obchodzona jest Barbórka. To dzień poświęcony św. Barbarze, patronce górników. Z okazji ich święta, śląskie kluby złożyły życzenia wszystkim związanym z górnictwem.

Przez lata przemysł górniczy był mocno związany ze sportem na Górnym Śląsku. Zawodnicy byli zatrudniani w klubach, często na fikcyjnych etatach. W ten sposób budowano potęgę śląskiej piłki. Śląski sport nie zapomniał o tym, kto stał za najlepszymi jego latami w historii.

Dlatego z okazji Barbórki, śląskie kluby za pośrednictwem mediów społecznościowych złożyły życzenia górnikom. - Zdrowia, szczęścia, dobrego wydobycia. Tyle samo wyjazdów, ile zjazdów. Życzymy górnikom wszystkiego dobrego. Żeby nam kibicowali, jak i my im kibicujemy - powiedział Tomasz Loska w filmie opublikowanym przez Górnik Zabrze.

"Najlepsze życzenia dla górników w dniu Waszego święta. Wiela zjazdów Tela wyjazdów!" - czytamy na twitterowym profilu GKS-u Katowice.

Życzenia złożył także inny górniczy klub. "Życzymy Wam - Drodzy Górnicy - i Waszym Rodzinom wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Niech żyje nam GÓRNICZY stan!" - przekazał GKS Tychy.

O swoich kibicach związanych z górnictwem pamiętał także Ruch Chorzów. "Wiela zjazdów, tela wyjazdów! Wszystkiego Niebieskiego dla całego górniczego stanu!" - przekazał klub.

Życzenia złożyło również Zagłębie Sosnowiec. "Z okazji Barbórki wszystkim górnikom życzymy dużo zdrowia i bezpiecznej pracy. Przypominamy, że Zagłębie 28 lat było klubem górniczym i w tym okresie osiągało największe sukcesy" - przekazał klub z Zagłębia Dąbrowskiego.

Także w Jastrzębiu-Zdroju nie zapomniano o kibicach pracujących w górnictwie. Życzenia złożył zarówno piłkarski GKS 1962 Jastrzębie, jak i siatkarski Jastrzębski Węgiel.

Życzenia górnikom przekazał też twitterowy profil Stadionu Śląskiego w Chorzowie.

Zobacz także:
Złota Piłka 2019. Serbski dziennikarz zachwycony Robertem Lewandowskim. "Umieściłbym go nawet przed Leo Messim, ale..."
Łukasz Gikiewicz i rumuńska Barcelona: Kontrakt rozwiązany. Trener nie miał nic do gadania

ZOBACZ WIDEO: Hiszpański dziennikarz o losowaniu grup Euro 2020. "Myślimy Polska - mówimy Lewandowski. Reszta piłkarzy nie jest dobrze znana"


 

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL