Najnowsze Wyniki/Kalendarz
budowa Stadionu Miejskiego przy al Unii w Łodzi Materiały prasowe / Urząd Miasta Łodzi / Na zdjęciu: budowa Stadionu Miejskiego przy al. Unii w Łodzi

PKO Ekstraklasa. Fundamenty już widać. Trwa budowa stadionu ŁKS-u Łódź

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Minęło pół roku odkąd rozpoczęła się rozbudowa Stadionu Miejskiego przy al. Unii w Łodzi, na którym mecze rozgrywają piłkarze ŁKS-u. - Prace przebiegają zgodnie z planem - informuje Paweł Bliźniuk, członek komitetu sterującego ds. rozbudowy obiektu.

Na razie brak ostrej zimy i ujemnych temperatur sprawiają, że prace mogą przebiegać bez większych problemów. Na trybunie południowej (za jedną z bramek) wykonane już zostały fundamenty. Na trybunie wschodniej (na przeciwko tej istniejącej) te dopiero powstają.

Sprawdź także: Stadion ŁKS-u Łódź nabiera kształtów. Zobacz wizualizację

- Inwestycja jest cały czas bacznie obserwowana przez komitet sterujący. Na tym etapie nie ma żadnych zastrzeżeń, więc z optymizmem patrzymy w przyszłość jako łodzianie zaangażowani w sport. Wykonawca realizuje wszystko w terminie - zaznaczył Paweł Bliźniuk, członek komitetu sterującego ds. rozbudowy stadionu.

Głównym inwestorem jest Miasto Łódź, które na ten cel przeznaczyło 129 milionów złotych. Na razie prace trwają przy dwóch trybunach, bo trzecią trzeba najpierw zaprojektować. Ale i ta sprawa idzie już do przodu.

ZOBACZ WIDEO: Losowanie Euro 2020. Szwecja - drużyna, która nie chciała Ibrahimovicia. "Ich siła tkwi w kolektywie"

- Zaawansowanie prac jest wzorowe. Zadaniem towarzyszącym jest też zadanie projektowe. Wykonawca w czasie przekazał nam koncepcję. W tej chwili trwają prace związane z projektowaniem wszystkich branż i tej najbardziej wyjściowej, architektoniczno-budowlanej - powiedziała Agnieszka Kowalewska-Wójcik z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Dopóki warunki atmosferyczne będą na to pozwalały, robotnicy będą na budowie także zimą, o czym zapewnił Marek Rosa, dyrektor kontraktu z firmy Mirbud.

Zobacz także: Zapadła ważna decyzja ws. rozbudowy Stadionu Miejskiego w Łodzi

- Wykonaliśmy fundamenty na trybunie południowej i kontynuujemy prace fundamentowe dla trybuny wschodniej. W grudniu w planach jest izolacja termiczna kanału technologicznego. Będziemy też zasypywać fundamenty na trybunie południowej. Będą też słupy na trybunie wschodniej - wyliczał.

Zgodnie z umową, firma Mirbud ma 36 miesięcy na dokończenie stadionu, licząc od podpisania umowy z magistratem, a więc od 5 czerwca 2019 roku. Docelowo pojemność Stadion Miejskiego przy al. Unii w Łodzi ma wynosić minimum 18 tysięcy miejsc.

Czy stadion ŁKS-u powstanie na czas?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • KamaWROC Zgłoś
  Super wiadomość, następny nowoczesny stadion w Polsce. Aby za tym przyszły sukcesy sportowe.Mamy coraz więcej pięknych obiektów sportowych najwyższej klasy : PGE Narodowy, Lechii
  Czytaj całość
  Gdańsk, Legii Warszawa (klasy elite) i inne.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL