Najnowsze Wyniki/Kalendarz
sędzia Fernando Rapallini korzystający z systemu VARGetty Images / Boris Streubel - FIFA / Na zdjęciu: sędzia Fernando Rapallini korzystający z systemu VAR

Ważna decyzja UEFA. System VAR w barażach Euro 2020 i eliminacjach mistrzostw świata 2022

Robert Czykiel
Robert Czykiel
UEFA w końcu zdecydowała się na szersze zastosowanie systemu VAR. Już w marcu podczas meczów barażowych sędziowie będą mogli korzystać z powtórek wideo.

W Nyonie odbyło się zebranie Komitetu Wykonawczego UEFA, na którym zapadło kilka ważnych decyzji. Jedną z nich było zatwierdzenie formatu eliminacji mistrzostw świata, które w 2022 roku odbędą się w Katarze. Szczegóły przedstawiliśmy w artykule, który znajdziecie obok.

Euro 2020. Można już kupować bilety na mecze Polaków! (zasady, ceny) >>

To jednak nie wszystko. Członkowie komitetu podjęli decyzję w sprawie systemu VAR. Okazuje się, że będzie on zastosowany już podczas marcowych barażów o Euro 2020. Następnie wideoweryfikacja będzie obowiązkowa we wszystkich meczach eliminacji MŚ 2022.

Szef UEFA krytykuje VAR. "Jeśli masz za długi nos, to jesteś na spalonym" >>

UEFA do tej pory wprowadziła VAR w Lidze Mistrzów i Lidze Narodów, a w przyszłym roku system zadebiutuje w mistrzostwach Europy. Z kolei rok temu był już używany w mistrzostwach świata.

ZOBACZ WIDEO: Losowanie Euro 2020. Zbigniew Boniek o meczu z Hiszpanią: Nie ma co się bandażować, zanim ma się ranę

Czy jesteś zwolennikiem wprowadzenia systemu VAR w piłce nożnej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL