Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert LewandowskiGetty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Bundesliga. Jurgen Klinsmann wskazał najlepszego zawodnika ostatniej dekady. To Robert Lewandowski

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Jurgen Klinsmann nie ma wątpliwości, że w ostatniej dekadzie największy wpływ na Bundeslige miał Robert Lewandowski. - Odcisnął piętno, jak nikt inny - przyznał były piłkarz i trener reprezentacji Niemiec.

Do pracy jako trener powrócił po trzech latach, a do samej Bundesligi aż po dziesięciu. Juergen Klinsmann śledził jednak to, co działo się na ligowym podwórku w jego kraju i nie miał wątpliwości, że byli zawodnicy, którzy mieli ogromny wpływ na to, co działo się w Niemczech. 

- Kiedy myślisz o Niemczech, reprezentacji Niemiec, a zwłaszcza Bundeslidze, to mówisz o kilku wybitnych zawodnikach, którzy oczywiście są głównie w Bayernie Monachium, który jest liderem w Niemczech od dziesięcioleci - rozpoczął Niemiec w rozmowie z oficjalnym serwisem Bundesligi. 

Początkowo nie chciał wskazywać konkretnego zawodnika, w końcu jednak przeszedł do konkretów. - Jest jeden napastnik, który był niesamowity dla całej Bundesligi, grał wcześniej w Dortmundzie, potem pojechał do Bayernu. To Robert Lewandowski. Fenomenem, z którym sam wiele razy grałem był Marco van Basten. W tym czasie był najbardziej kompletnym napastnikiem na świecie, pod koniec lat 80. i na początku lat 90. Myślę, że Robert Lewandowski odcisnął piętno na ostatnią dekadę jak nikt inny - podkreślił Klinsmann. 

ZOBACZ WIDEO: Trener snu jak u Cristiano Ronaldo. Robert Lewandowski dba o każdy detal swojej formy

Były trener reprezentacji Niemiec uważa, że nie ma znaczenia, do jakiego kraju i klubu trafia utalentowany piłkarz. Nie jest powiedziane, że musi grać od razu w Anglii czy Hiszpanii. - Dzieciak musi pasować do konkretnego miejsca i ma czuć wsparcie i swobodę wyrażania siebie. Nie ma więc gwarancji, że kiedy przeprowadzisz takiego dzieciaka jak Jadon Sancho, jak na przykład stało się to w Dortmundzie, że wszystko pójdzie idealnie i naprawdę wykorzystasz jego talent - mówił. 

Kluczowe jest wsparcie, zaufanie i obustronne podejmowanie decyzji. Tak właśnie dzieje się w Niemczech.  - To musi być przeanalizowane przez ludzi, którzy otaczają tego gracza - zakończył. 

Klinsmann pod koniec listopada podjął się pracy w Bundeslidze. Hertha Berlin pod jego czujnym okiem znów ma wygrywać 

Czytaj też:
-> Opublikowano ranking piłkarzy najmniej przyjaznych środowisku. Wśród nich Robert Lewandowski
-> Bundesliga. Niezwykła decyzja Flicka - dał piłkarzom spontaniczne wolne. Nie wszyscy skorzystali

Czy Robert Lewandowski to najlepszy piłkarz Bundesligi w ostatniej dekadzie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

 • kurad Zgłoś
  Racja ! Armatkowy król ! Po za Bundesligą nic więcej !
  • Dżorcz Klunej Zgłoś
   Kolejny człowiek z dużym doświadczeniem o Lewandowskim wypowiada się tak a nie inaczej. I jak tu kwestionować jego słowa czy kogokolwiek innego gościa, który powiedział coś o
   Czytaj całość
   Lewandowskim? Ludzie, którzy po prostu się na tym znają, siedzą w branży od x czasu i mają spore doświadczenie, ale oczywiście cebulaki pokroju Zorkina, Kozietulskiego znają się lepiej i uważają że to lanie wody. No cóż pozostaje nadal mieć z was BEKE i patrzeć jak wam procesor się przegrzewa :D
   • Mojo_jojo Zgłoś
    Tu Ameryki nie odkrył, szkoda tylko że Auba odszedł do Arsenal, byłaby większa rywalizacja a tak widać aż za bardzo że Lewy przerasta tą ligę

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL