Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Boniek i Robert LewandowskiNewspix / Rafał Oleksiewicz / Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Boniek i Robert Lewandowski

Euro 2020. Zbigniew Boniek ma ambitne marzenie. "Wielka czwórka"

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Reprezentacja Polski w przyszłym roku będzie walczyć na Euro 2020. Nie wiadomo, jaki cel postawi drużynie Zbigniew Boniek. Prezes PZPN jednak zdradził, jaki wynik mu się marzy.

Za nami obchody 100-lecia istnienia PZPN, a na oficjalnej ceremonii wybrano jedenastu najlepszych piłkarzy w historii. Teraz jednak trzeba skupić się na 2020 roku, który będzie bardzo ważny dla polskiego futbolu. W czerwcu weźmiemy udział w mistrzostwach Europy.

Zbigniew Boniek krytykuje Złotą Piłkę. "Ósme miejsce Roberta Lewandowskiego to afront" >>

Na razie nie ma zbyt wygórowanych oczekiwań wobec kadry Jerzego Brzęczka. To efekt niezbyt przekonującego stylu kadry w eliminacjach. Prezes Zbigniew Boniek jednak zdradził, że marzy mu się półfinał na Euro 2020.

- Czego życzyłbym sobie po najbliższej dekadzie? By szło tak, jak idzie, ale to razy dwa. Jeżeli chodzi o reprezentację, to byłaby wielka czwórka na mistrzostwach Europy na przykład - mówi szef PZPN w TVP Sport.

ZOBACZ WIDEO: Losowanie Euro 2020. Zbigniew Boniek o meczu z Hiszpanią: Nie ma co się bandażować, zanim ma się ranę

Na razie naszym najlepszym wynikiem był ćwierćfinał na Euro 2016. Kadra Jerzego Brzęczka ma wielu krytyków, ale Boniek cały czas w nią wierzy.

- Granie z nami nikomu nie sprawia wielkiej przyjemności i to nie tylko ze względu na murawę! W tym roku zagraliśmy dziesięć meczów, osiem wygraliśmy, jeden zremisowaliśmy i jeden przegraliśmy. Czyli powtarzalność jest. Mamy reprezentację, która jest twardym orzechem do zgryzienia dla wszystkich - komentuje.

Gala 100-lecia PZPN. Zbigniew Boniek opowiedział zabawną anegdotę o żonie >>

Na Euro 2020 zagramy w grupie F. Naszymi rywalami będą Hiszpania, Szwecja oraz zwycięzca baraży B, czyli ktoś z czwórki Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Słowacja lub Irlandia.

Czy Polska awansuje do półfinału Euro 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL