Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Olympique MarsyliaGetty Images / Laurent Saccomano - OM/Olympique de Marseille / Na zdjęciu: piłkarze Olympique Marsylia

Ligue 1: Olympique Marsylia wciąż na zwycięskiej ścieżce

Tomasz Rosiński
Olympique Marsylia z szóstym zwycięstwem z rzędu w Ligue 1 2019/2020. Tym razem podopieczni Andre Villasa-Boasa pokonali przed własną publicznością Girondins Bordeaux 3:1.

Zespół z Marsylii w niedzielę mógł się umocnić na pozycji wicelidera francuskiej ekstraklasy, a potrzebował do tego wygranej z Girondins.

Jednak początek spotkania pokazał, że Żyrondyści będą wymagającym rywalem dla OL. Najpierw groźny strzał oddał Josh Maja, lecz piłkę do boku sparował Steve Mandanda. Natomiast wobec ładnego uderzeniaz dystansu w wykonaniu Yacine'a Adliego w 31. minucie był już bezradny.

Przed przerwą gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć, ale zrobili to niedługo po zmianie stron. W 48. minucie pewną główką po dośrodkowaniu Dimitriego Payeta z rzutu rożnego popisał się Jordan Amavi.

Marsylczycy złapali wiatr w żagle i dwanaście minut później zadali drugi cios. Wówczas z linii pola karnego przymierzył Morgan Sanson. Wynik potyczki ustalił w doliczonym czasie gry Nemanja Radonjić.