Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Juergen Klopp YouTube / Liverpool FC / Na zdjęciu: Juergen Klopp

Liga Mistrzów. Tylko Robert Lewandowski! Jak Polacy nie słuchali Juergena Kloppa

Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
Juergen Klopp zirytował się przed meczem LM i nagle zaczął mówić o Robercie Lewandowskim. O tym, jak polscy dziennikarze pytali tylko o niego i innych odpowiedzi nie słuchali. Tak było, Polska oszalała na punkcie snajpera. Również przez Kloppa.

Trener Liverpool FC wypalił o Robercie Lewandowskim, gdy na konferencji prasowej przed meczem z Red Bull Salzburg norweski dziennikarz zapytał go o Erlinga Haalanda. To cudowne dziecko norweskiej piłki, 19-letni snajper, który w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów strzelił już 8 goli. Lepszy, z dziesięcioma trafieniami jest tylko Robert Lewandowski.

 - Jesteś z Norwegii, tak? - zapytał Juergen Klopp dziennikarza. - Kiedyś w drużynie miałem Roberta Lewandowskiego. I polscy dziennikarze w ogóle nie chcieli słuchać o niczym innym, tylko o nim. A jeśli już nie pytali o Lewandowskiego, to o Błaszczykowskiego. Życzę ci, żebyś znalazł innych piłkarzy, o których moglibyśmy rozmawiać - odpowiedział niemiecki trener. (Pytanie dziennikarza i odpowiedź trenera w poniższym wideo od 8:22)

A potem zaczął mówić, jakim faktycznie dobrym piłkarzem jest Erling Haaland.


I dziś Norwegowi, za granicą eksperci wróżą wielką karierę, nawet taką jaką zrobił Polak. A Lewandowski jest dziś supernapastnikiem światowej klasy, również dzięki Kloppowi.

Było tak, jak mówi Niemiec. Polska rzeczywiście oszalała wtedy na punkcie snajpera, bo ten rozpoczął nową erę w historii polskiej piłki. Zabrał nas w czasy napastnika, który strzelił 4 gole Realowi Madryt, zagrał w finale Ligi Mistrzów, zdobywał korony króla strzelców w Bundeslidze. I pracował na sukces swój i drużyny z regularnością niemieckiego silnika.

Mało tego, przecież Lewandowski na początku pracy z Kloppem męczył się niemiłosiernie, pierwszy sezon miał bardzo przeciętny, grywał nawet na skrzydle, strzelił tylko 9 goli. Niemiec przecież krytykował publicznie Lewandowskiego, wypominał mu nawet, że gra tak jakby nic go na boisku nie interesowało.

Dopiero jesienią 2011 roku, po przegranym 0:3 meczu z Olympique Marsylia w Lidze Mistrzów Polak poprosił Kloppa o rozmowę. W rozmowie z nami piłkarz przypominał: - Dużo było sytuacji niewyjaśnionych, ja też do końca nie rozumiałem, nie wiedziałem, o co trenerowi chodzi i stwierdziłem, że trzeba to wyjaśnić. Dowiedziałem się w końcu, czego Klopp ode mnie wymaga, czego oczekuje. Sam powiedziałem, jak to wygląda z mojej perspektywy. Męczyło mnie kilka rzeczy, których nie byłem świadomy. Między innymi presja i poczucie, że nie jest tak, jak sobie tego życzyłem.

Lewandowski nazwał potem tę rozmowę (w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego") jak "ojca z synem". Do dziś jest wdzięczny Kloppowi, że ukształtował go jako człowieka. A gdy piłkarz miał już czystą głowę, coś w nim pękło, zaczął seryjnie strzelać gole. Zaczęli się z Kloppem nawzajem słuchać.

I robią to do dziś. Kilka miesięcy temu kapitan reprezentacji Polski przyznał: - Nadal czasem wysyłamy sobie sms - CZYTAJ WIĘCEJ.

Liverpool w ostatniej kolejce grupowej Ligi Mistrzów zagra z Red Bull Salzburg we wtorek o godzinie 18:55.

ZOBACZ WIDEO: Christo Stoiczkow o Robercie Lewandowskim. "Jest jednym z dwóch najlepszych napastników na świecie"

Komentarze (3):

 • The Beau Monde Zgłoś
  do redaktora SF: A co stało się z drugą częścią mojego wpisu, czy ktoś z SF używa rozumu przy likwidacji wpisów zgłoszonych przez szajkę oszczerców i prowokatorów, tak tak
  Czytaj całość
  rozumu...TBM
  • The Beau Monde Zgłoś
   Ależ nie było tak źle z posłuchem Polaków w czasie szefowania JKloppa w Borussii Dortmund! Pewnie Robert Lewandowski, jako napastnik, usłyszał te najtrafniejsze, najbardziej wartościowe
   Czytaj całość
   i podparte nie lada doświadczeniem uwagi od byłego napastnika - Kloppa, które wdrożył z błyskiem wirtuozerii, na miarę swojego talentu.....TBM
   • Jan Kozietulski Zgłoś
    Stańczak z SF wpCIKA pomylił się, czy świadomie potwierdził moja tezę o jakości i niezależności tzw. dziennikarzy sportowych z Polski? Co na to Kołodziejczyk, Borek, Kołtoń,
    Czytaj całość
    Włodarczyk, Kmita & Co? Klopp powiedział: "[...]polscy dziennikarze pytali tylko o niego [lewaty[..]ę] i innych odpowiedzi nie słuchali[...]". Cała prawda o tzw. "redaktorach".

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL