Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Luquinhas (z lewej) i Mikkel Kirkeskov (z prawej)Getty Images / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Luquinhas (z lewej) i Mikkel Kirkeskov (z prawej)

PKO Ekstraklasa. W przyszłym sezonie możliwy powrót do dwóch spadkowiczów

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Od sezonu 2020/2021 z Ekstraklasy znów mają spadać dwie drużyny. Rada Nadzorcza ligi skieruje w tej sprawie wniosek do zarządu PZPN.

W obowiązującym systemie, nazywanym ESA 37 (37 kolejek, 30 w rundzie zasadniczej i 7 w rundzie finałowej, przed którą zespoły są dzielone na dwie grupy według zajętych miejsc), do tej pory spadały dwa kluby, ale po zakończeniu trwających rozgrywek po raz pierwszy z PKO Ekstraklasą pożegnają się trzy.

Rada Nadzorcza ligi chce jednak, żeby wrócić do reguły z dwoma spadkowiczami. Według informacji "Przeglądu Sportowego" decyzja w tej sprawie zapadła w siedmioosobowej radzie jednogłośnie, a to oznacza, że poparła ją także przedstawicielka Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Niedługo powinny zapaść decyzje nie tylko w sprawie liczby spadkowiczów, ale też kształtu Ekstraklasy od sezonu 2021/2022. "Przegląd Sportowy" informuje, że właściciele praw telewizyjnych do rozgrywek, czyli przede wszystkim Canal+, są za systemem ESA 37 i dwoma spadkowiczami. Z kolei prezes PZPN Zbigniew Boniek chciałby systemu ESA 34 z 18 zespołami w lidze i 3 drużynami spadającymi do 1. ligi.

Czytaj więcej:
Lechia coraz bliżej czołowych miejsc. Gdańszczanie wrócili do świetnej pracy w defensywie
Bolesna porażka Śląska Wrocław, a teraz przed nim kolejne trudne zadanie

ZOBACZ WIDEO Cristiano Ronaldo ma tam swój pokój, Lewandowski będzie kolejny? Byliśmy w ośrodku, w którym Polacy będą przygotowywać się do Euro 2020

Ile drużyn powinno spadać z Ekstraklasy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

PRZEJDŹ NA WP.PL