Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sinisa MihajlovićGetty Images / Emilio Andreoli / Na zdjęciu: Sinisa Mihajlović

Serie A. Sinisa Mihajlović wyróżniony w Bolonii

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Sinisa Mihajlović został uznany honorowym obywatelem Bolonii. Kandydaturę trenera drużyny Bologna FC zatwierdziła w środę Rada Miasta.

W styczniu przyszłego roku dojdzie do wyjątkowej uroczystości dla Sinisy Mihajlovicia. Trener Bologna FC odbierze z rąk miejskich urzędników tytuł honorowego obywatela miasta.

Rada Miasta podjęła decyzję o uhonorowaniu trenera. Nie miały na nią wpływu wyniki sportowe drużyny Rossoblu, ale postawa 50-latka w ostatnich miesiącach.

Przypomnijmy, że latem tego roku u Mihajlovicia rozpoznano białaczkę. Serb przeszedł przeszczep szpiku i jesienią kontynuował leczenie.

ZOBACZ WIDEO: Hiszpański dziennikarz o losowaniu grup Euro 2020. "Myślimy Polska - mówimy Lewandowski. Reszta piłkarzy nie jest dobrze znana"

Mimo poważnej choroby pojawiał się na meczach swojej drużyny i prowadził ją w spotkaniach Serie A.

Pod koniec listopada ogłosił, że leczenie zakończyło się sukcesem. - Tej choroby nie da się pokonać wyłącznie odwagą, potrzeba leczenia i opieki - ocenił (czytaj więcej TUTAJ).

- Jestem zaszczycony tym wyróżnieniem i cieszę się, że ludzie doceniają to, jakim jestem człowiekiem - powiedział trener Bolognii.

Mihajlović prowadzi drużynę z północy Włoch od stycznia tego roku i robi to po raz drugi w swojej karierze. Poprzednio pracował tam w sezonie 2008/2009.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL