Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Gennaro Gattuso podczas treningu NapoliMateriały prasowe / Dugout / Na zdjęciu: Gennaro Gattuso podczas treningu Napoli

Serie A. Gennaro Gattuso grał w "dziadka" z piłkarzami Napoli (wideo)

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Ktoś mógłby go pomylić z piłkarzem. Gennaro Gattuso został nowym trenerem Napoli i już na pierwszej sesji treningowej zagrał ze swoimi podopiecznymi w popularnego "dziadka".

Gennaro Gattuso znany jest z tego, że zawsze murem stoi za swoimi piłkarzami. Nie do końca można było powiedzieć tego o Carlo Ancelottim. Gattuso szybko chce się wkupić w łaski zawodników i na pierwszym treningu zagrał z nimi w "dziadka", skracając tym samym dystans na linii piłkarze - trener.

Gattuso mimo iż piłkarską karierę zakończył już wiele lat temu nadal imponuje sportową sylwetką oraz umiejętnościami. Zresztą, można to zobaczyć w filmie poniżej, który pokazuje, jak od kuchni wyglądał pierwszy trening.

- Nie wszystko się dotąd udawało, ale nie było mnie wtedy w Neapolu. Nie będę mówić, kto co zrobił i powiedział. Wolę przekonać się wszystkiego na własnej skórze. Z każdym będę rozmawiał bezpośrednio - powiedział Gattuso.

- Naszym celem jest Liga Mistrzów - zadeklarował nowy szkoleniowiec. - Chcemy zagrać w następnej edycji. W tym klubie nie możemy się nie zakwalifikować. Ten zespół ma obowiązek dominować w meczach - dodał.

Gattuso na ławce Napoli zadebiutuje już w sobotnim meczu z Parmą (godz. 18). Ostatnim jego klubem był AC Milan, z którym rozstał się po poprzednim sezonie. 

Napoli zajmuje siódme miejsce w Serie A. Po 15. kolejkach ma 21 punktów. Piłkarzami tego zespołu są Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński.

Zobacz takżeLiga Mistrzów. Arkadiusz Milik wyróżniony przez UEFA. Mocni rywale Polaka

Zobacz takżeLiga Mistrzów. Robert Lewandowski napisał sms do Arkadiusza Milika

Które miejsce zajmie Napoli na koniec sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • zbych22 Zgłoś
  Jeśli zachwyca na treningu to powinien mieć miejsce w wyjściowej jedenastce.
  • The Beau Monde Zgłoś
   Piłkarze SSC Napoli, jak wcześniej Krzysztof Piątek wraz z ACM, nabawią się licznych zahamowań i wyuczonej bezradności w grze w piłkę, w wyniku takich wspólnych treningów i gierek z
   Czytaj całość
   Gennaro Gattuso. Grozi im bowiem bolesny odwet na wypadek sfaulowania a nawet ogrania trenera lepszym dryblingiem. Trener Gennaro Gattuso powinien pojawiać się, by prowadzić trening, po wcześniejszym odbyciu nie ustawianych pojedynków mieszanych sztuk walki MMA w klatkach - otwartych kategoriach wagowych, rozgrywanych w cyklu minimum trzech walk tygodniowo, co dwa dni. Tak przygotowany do zajęć GG, powinien prowadzić treningi SSC Napoli zza linii outowej, stosownie do potrzeb - w specjalnej masce, bez prawa do kopania piłki z zawodnikami. Obowiązkowo, o powyższym memorandum, Redakcja SF zobowiązana jest powiadomić Prezydenta SSC Napoli Aurelio de Laurentiisa…, bo inaczej nic dobrego nie wyjdzie z przygotowań Drużyny SSCN do meczów piłkarskich, nawet jeśli Drużyna SSC Napoli będzie odbywać treningi w składzie czysto włoskim.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL