Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Śląska Wrocław Getty Images / Marcin Gadomski / Na zdjęciu: piłkarze Śląska Wrocław

PKO Ekstraklasa. Komisja ukarała kluby po meczu Śląsk Wrocław - Legia Warszawa. Lech również z zakazami

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Sędzia spotkania Śląsk Wrocław - Legia Warszawa musiał przerwać mecz na 10 minut przez zachowanie miejscowych kibiców. Ostatecznie Komisja Ligi zdecydowała się ukarać oba kluby, a także Lecha Poznań.

Podczas niedzielnego spotkania kibice Śląska Wrocław odpalili środki pirotechniczne. Zdaniem sędziego istniało zagrożenie bezpieczeństwa zdrowia zawodników, dlatego zatrzymał grę i odesłał piłkarzy do szatni. Łącznie przerwa trwała 10 minut. 

- Elementy pirotechniki spadały bezpośrednio na plac gry oraz trybuny, czego skutkiem była konieczność opuszczenia przez zawodników boiska - poinformował na łamach oficjalnej strony PKO Ekstraklasa, przewodniczący Komisji Ligi Jarosław Poturnicki.

Ostatecznie na Śląsk nałożono grzywnę w wysokości 40 tys. zł oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na trzy wyjazdowe mecze (w 24. kolejce z Zagłębiem Lubin, 26. kolejce z Jagiellonią i 28 kolejce z Arką Gdynia). Dodatkowo wszystkie osoby, które w meczu z Legią znajdowały się na trybunie B mają zakaz wejścia na dwa mecze we Wrocławiu (kara w zawieszeniu).

ZOBACZ WIDEO: Cristiano Ronaldo ma tam swój pokój, Lewandowski będzie kolejny? Byliśmy w ośrodku, w którym Polacy będą przygotowywać się do Euro 2020

Ukarano również Legię Warszawa. Wicemistrzowie Polski muszą zapłacić 5 tys. zł, a kibice mają zakaz wyjazdowy na najbliższy mecz Ekstraklasy.

40 tys. zł kary otrzymał Lech Poznań. To efekt zachowania kibiców w domowym meczu z ŁKS-em Łódź. Nałożono również karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na dwa mecze Ekstraklasy (w 24. kolejce z Jagiellonią i 26. kolejce z Wisłą Płock).

Czytaj teżPKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław - Legia Warszawa. Mieli przy sobie race i narkotyki. Policja zatrzymała 28 kibiców

Czytaj teżPKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław zareagował na zachowanie kibiców. Chce zamknięcia jednego sektora

Komentarze (1):

 • Szarold Zgłoś
  Śmieszne. Zamknęli nam stadion i jeszcze dodatkowo liga dowaliła nam zakaz wyjazdowy na 3 mecze. Czyli grupą na wyjazd pojedziemy dopiero pod koniec sezonu bo w tym roku o ile się nie
  Czytaj całość
  mylę też już jest zakaz. No i ukarali wszystkich z trybuny. Ja też jestem ukarany bo byłem na B ale nic nie odpalałem no ale obecność była. To jest sprawiedliwe? Typowe policyjne zbiorowe myślenie, bo jak wszyscy to wszyscy. Lenistwo, jeśli mają się zabierać za karanie to poszczególne osoby a nie zbiorowo.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL