Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kylian Mbappe i NeymarGetty Images / Catherine Steenkeste / Na zdjęciu: Kylian Mbappe i Neymar

Ligue 1: kolejna wygrana Paris Saint-Germain, remis AS Monaco z Angers SCO

Tomasz Rosiński
Czternaste zwycięstwo w obecnym sezonie Ligue 1 odniosło Paris Saint-Germain, które pokonało na wyjeździe AS Saint-Etienne 4:0. Natomiast AS Monaco Kamila Glika bezbramkowo zremisowało z Angers SCO.

Co oczywiste naszpikowane gwiazdami PSG było zdecydowanym faworytem niedzielnej potyczki i od samego startu mocno ruszyło do ataku. Paryżanie wyszli na prowadzenie w starciu z Saint-Etienne już w 9. minucie, kiedy ładnym strzałem z powietrza z około 17 metrów popisał się Leandro Paredes.

Gościom od 25. minuty grało się jeszcze łatwiej, bo wówczas czerwoną kartkę za ostry faul na Paredesie obejrzał Jean-Eudes Aholou. Swoją przewagę mistrzowie Francji jeszcze przed przerwą udokumentowali bramką autorstwa Kyliana Mbappe, któremu asystował Neymar.

Po zmianie stron Brazylijczyk nie wykorzystał rzutu karnego (trafił w słupek). Jednak to w żaden sposób nie wpłynęło na poczynania gości, którzy za sprawą Mauro Icardiego jeszcze podwyższyli swoje prowadzenie. Wynik spotkania na niespełna 60 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił Mbappe.