Najnowsze Wyniki/Kalendarz
drużyna Pogoni Siedlce Newspix / JAROSLAW OLSZEWSKI/FOTOPYK / Na zdjęciu: drużyna Pogoni Siedlce

Doping w Pogoni Siedlce. Siedmiu piłkarzy zdyskwalifikowanych

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Polska Agencja Antydopingowa (POLADA) zdyskwalifikowała na pół roku siedmiu piłkarzy drugoligowej Pogoni Siedlce za stosowanie niedozwolonego wspomagania farmakologicznego w postaci infuzji dożylnych.

Pod koniec października Polska Agencja Antydopingowa (POLADA) poinformowała o rozpoczęciu śledztwa w sprawie złamania przepisów przez zawodników Pogoni Siedlce.

Po ponad miesięcznym śledztwie - POLADA wydała wyrok. Siedmiu piłkarzy drugoligowego klubu - za stosowanie niedozwolonego wspomagania farmakologicznego w postaci infuzji dożylnych - zostało zdyskwalifikowanych na pół roku.

Zobacz także: PKO Ekstraklasa. Dariusz Dziekanowski znów uderza w Legię. "Powinna wyraźnie dominować. Tak nie jest"
Przerwa w grze czeka: Artura Balickiego, Ayę Dioufa, Kacpra Falona, Marcina Kozłowskiego I, Sebastiana Krawczyka, Tomasza Margola i Piotra Smołucha. Kara jest liczona od 5 grudnia.

ZOBACZ WIDEO: Stacja Tokio. Piotr Małachowski zdradził, co będzie robił po zakończeniu kariery


POLADA wyjaśnia jednocześnie, że niedozwolone są infuzje dożylne i iniekcje o objętości większej niż 100 ml w okresie 12 godzin.

To nie koniec problemów klubu z Siedlec. Ze względu na możliwość popełnienia przestępstwa POLADA udostępniła akta sprawy Prokuraturze Krajowej oraz Prokuraturze Okręgowej w Lublinie.

"Prokuratura Okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 16 października 2019 r. w Siedlcach, narażenia ustalonych piłkarzy Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Siedlce na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez nieprzestrzeganie procedur medycznych" - tak brzmiał komunikat POLADA opublikowany na stronie antydoping.pl.

Pogoń Siedlce zajmuje 14. miejsce w II lidze. Ma przewagę dwóch punktów nad strefą spadkową.

Zobacz także: Transfery. Sensacyjne wieści ws. przyszłości Mario Mandzukicia. Chorwat może opuścić Europę

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL