Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu piłkarze reprezentacji SzwecjiGetty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu piłkarze reprezentacji Szwecji

Euro 2020. Szwedzi zamieszkają pod Dublinem. Hotelem Carton House interesował się też PZPN

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Reprezentacja Szwecji wybrała swoją bazę na ME 2020. Wybór padł na zabytkowy pałac pod Dublinem. Zakwaterowanie w hotelu Carton House rozważali również Polacy.

Piłkarze reprezentacji Szwecji w trakcie Euro 2020 będą mieszkać w hotelu Carton House - pałacu z XVIII wieku, który został przekształcony w luksusowe spa. "Obiekt jest dzisiaj jednym z najbardziej historycznych miejsc w Irlandii" - informuje oficjalna strona UEFA.

- Byliśmy w Dublinie i dużo podróżowaliśmy, a Carton House był jedną z alternatyw, która najbardziej nam odpowiadała. Nasza federacja ponosi całkowity koszt pobytu reprezentacji, ale nie zamierzaliśmy sprowadzać tego do liczenia się z każdą koroną. Najważniejsze, że hotel wszystkim się podoba - powiedział kierownik szwedzkiej kadry Stefan Pettersson, cytowany przez aftonbladet.se.

Pettersson podkreślił, że ​​odpowiednio dobrana baza na turniej może mieć pozytywny wpływ na wynik zespołu podczas Euro 2020. - Jeśli coś kosztuje, to zwykle dobrze smakuje - podsumował działacz.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bramkarz-gapa! Stał jak wryty, a rywal sprytnie go załatwił

ZOBACZ: Euro 2020. Thomas Ravelli spokojny o Szwedów. Legenda Polaków się nie boi >>

Co ciekawe, oddalony od centrum Dublina o nieco ponad 20 km Carton House był też jedną z opcji na bazę dla reprezentacji Polski. Ostatecznie Biało-Czerwoni zamieszkają jednak w Portmarnock Hotel położonym nieopodal stolicy Irlandii.

ZOBACZ: Euro 2020. Znamy bazę reprezentacji Polski. Piłkarze zgrupowani przy samym wybrzeżu w Dublinie >>

Szwecja razem z Polską, Hiszpanią i zwycięzcą turnieju barażowego pomiędzy: Irlandią, Irlandią Północną, Szkocją oraz Bośnią i Hercegowiną będzie rywalizować w grupie "E" ME 2020. Mecze grupowe odbędą się Dublinie i Bilbao.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL