Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłka PKO Ekstraklasy na 2020 rokMateriały prasowe / Na zdjęciu: piłka PKO Ekstraklasy na 2020 rok

PKO Ekstraklasa. Zaprezentowano piłkę na 2020 rok. Będzie taka sama jak na EURO

Maciej Siemiątkowski
Maciej Siemiątkowski
Władze PKO Ekstraklasy pochwaliły się piłką, jaką będą rozgrywane mecze w 2020 roku. Nasi ligowcy będą mogli poczuć się jak na Euro 2020.

W nadchodzącym roku piłkarze PKO Ekstraklasy będą grać tym samym modelem piłki, jaki będzie podczas Euro 2020. Polscy ligowcy zagrają nią po raz pierwszy dopiero 7 lutego, gdy wrócą po przerwie zimowej. Przypadnie to na spotkania 21. kolejki.

Piłka, jaką będą grać na polskich boiskach, nazywa się "uniforia". Na jej wygląd składają się szerokie, czarne linie i cienkie - w jasnych kolorach.

 - Oprócz zawodników PKO BP Ekstraklasy, będą nią grać także uczestnicy Mistrzostw Europy, wśród których mam nadzieję, nie zabraknie piłkarzy z polskiej ligi - powiedział Marcin Mikucki, dyrektor komunikacji, marketingu i sprzedaży w Ekstraklasie S.A.

Po 19. kolejkach liderem polskiej ligi jest Legia Warszawa. Stołeczni mają trzy punkty przewagi nad drugą Pogonią Szczecin. 

Czytaj też:
-> Szef Ekstraklasy o europejskich pucharach. Potrzebujemy trzech drużyn na poziomie Legii

-> Ładny gest piłkarzy Wisły Kraków po zwolnieniu Macieja Stolarczyka

ZOBACZ WIDEO: Cristiano Ronaldo ma tam swój pokój, Lewandowski będzie kolejny? Byliśmy w ośrodku, w którym Polacy będą przygotowywać się do Euro 2020


 

Czy podoba Ci się nowa piłka PKO Ekstraklasy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL