Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Cristiano Ronaldo strzela gola SampdoriiPAP/EPA / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo strzela gola Sampdorii

Serie A: Sampdoria - Juventus. Zachwycający i zwycięski gol Cristiano Ronaldo. Karol Linetty zagrał cały mecz

Paulo Dybala strzelił ładnego gola, ale jeszcze bardziej zachwycił Cristiano Ronaldo. Dzięki trafieniom tych piłkarzy Juventus FC wygrał 2:1 z UC Sampdorią, której kapitanem był Karol Linetty.

Juventus FC może spędzić przerwę noworoczną na pierwszym miejscu w tabeli ligi włoskiej. Warunkiem podstawowym było zapunktowanie kosztem przeciętnej w tym sezonie, ale podbudowanej derbowym zwycięstwem Sampdorii. W poprzednim sezonie Stara Dama poniosła dwie porażki na Stadio Luigi Ferraris, a na dodatek przegrała dwa ostatnie spotkania wyjazdowe z Blucerchiatimi. Tym razem podbiła stolicę Ligurii i czeka na wynik sobotniego spotkania Interu z Genoą CFC.

Juventus wyglądał dobrze w poprzednim, wygranym 3:1 spotkaniu z Udinese. Przeciwnik nie wymagał dużego wysiłku, ale dla Bianconerich było to istotne spotkanie po pierwszej w sezonie porażce 1:3 z Lazio. Zachwycało ofensywne trio Gonzalo Higuain, Paulo Dybala i Cristiano Ronaldo. Także w środę wszyscy grali od początku i dwaj Dybala oraz Ronaldo mieli duży wpływ na wynik.

Mistrz Włoch dobrze otworzył spotkanie w Genui. O pierwszy mocny akcent zadbał Dybala. W 19. minucie Argentyńczyk strzelił gola na 1:0 z powietrza. Przymierzył z kilkunastu metrów po crossowym podaniu Alexa Sandro. Maestria tego uderzenia była przednia, ale nie był to najpiękniejszy gol wieczoru.

Alex Sandro nie popisał się w 35. minucie, kiedy to popełnił dwa błędy w ciągu kilkunastu sekund i pomógł wcześniej schowanej Sampdorii w strzeleniu gola na 1:1. Gianluca Caprari dostał prezent od lewego defensora Juventusu i pokonał Gianluigiego Buffona mocnym uderzeniem ze środka szesnastki.

Faworyt zdążył odzyskać prowadzenie w pierwszej połowie i ponownie było co podziwiać. Cristiano Ronaldo strzelił gola w piątym meczu z rzędu i dobił do granicy 10 trafień w tym sezonie ligi włoskiej. Portugalczyk wyskoczył jak na sprężynach, jak na trampolinie pół metra nad przeciwnika. Wyszedł atomowo w powietrze i główkował na 2:1 po dośrodkowaniu Alexa Sandro z lewej strony. Wysokość na której sięgnął piłkę wzbudzała zachwyt.

Pod nieobecność kontuzjowanego Wojciecha Szczęsnego w bramce Juventusu stanął Gianluigi Buffon. Był to jego występ numer 647. w Serie A i od środy "Gigi" jest współrekordzistą wspólnie z Paulo Maldinim. Jeżeli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, w przyszłym roku Buffon wyprzedzi legendarnego obrońcę Milanu.

Karol Linetty grał przez 90 minut z opaską kapitana Sampdorii.