Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marc-Andre ter StegenGetty Images / Jose Breton/Pics Action/NurPhoto / Na zdjęciu: Marc-Andre ter Stegen

El Clasico. Barcelona - Real: awantura o ter Stegena. Dyrektor TVP Sport usunął wpis

Igor Kubiak
Igor Kubiak
W polskich mediach doszło do gorącej dyskusji na temat poprawnego wymawiania nazwiska bramkarza Barcelony - Marca-Andre ter Stegena. Dyrektor TVP zdecydował się usunąć wpis, który rozpętał małą burzę.

W trakcie meczu pomiędzy FC Barcelona i Realem Madryt w mediach społecznościowych ostro dyskutowano na temat Marca-Andre ter Stegena. Nie chodziło jednak o interwencje reprezentanta Niemiec, a wymowę jego nazwiska.

Spór rozpoczął dyrektor TVP, Marek Szkolnikowski, który miał zastrzeżenia do komentarza w Eleven Sports. Przypomnijmy, że z Camp Nou mecz dla tej stacji komentowali Mateusz Święcicki i Sebastian Chabiniak. 

"Nie będę się bić z koniem i zastępem psychofanów Eleven. Wychowałem się w Niemczech, to mój drugi język ojczysty, mam najwyższy możliwy certyfikat językowy i prowadziłem serię wykładów na niemieckich uczelniach. Nazwisko Tr Stegen nie wymawia się "stejgen". Dobranoc :)" - napisał Szkolnikowski na Twitterze po czym usunął wpis.

ZOBACZ WIDEO: Cristiano Ronaldo ma tam swój pokój, Lewandowski będzie kolejny? Byliśmy w ośrodku, w którym Polacy będą przygotowywać się do Euro 2020


Do komentarza odniósł się jednak dziennikarz Eleven Sports. "Panie mszkolnikowski, bo usunął Pan tweeta, pisząc coś o "psychofanach" Eleven. Sam piłkarz mówi o sobie Ter Stejgen, a reporterzy ZDF mówią o nim - Ter Stejgen. Polecam wywiad po finale LM 2015. Nawet jak ktoś mówi Ter Sztegen, ja nie mam problemu. Nie bądźmy wariatami" - odpowiedział Święcicki.

Dyrektor TVP Sport wyjaśnił, że swój wpis usunął, ponieważ "znowu wylał się rynsztok".

ZobaczEl Clasico. FC Barcelona - Real Madryt. Kibice przerwali mecz. Na murawę poleciały żółte piłki

Mecz Barcelony z Realem Madryt zakończył się bezbramkowym remisem. W spotkaniu zabrakło goli, ale nie kontrowersji. Królewscy w ciągu kilku minut domagali się dwóch rzutów karnych (zobacz sytuacje TUTAJ).

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL