Najnowsze Wyniki/Kalendarz
stadion San Siro w MediolanieGetty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: stadion San Siro w Mediolanie

Serie A. AC Milan chce dyrektora sportowego Atalanty Bergamo

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Dyrektor sportowy Atalanty Bergamo, Giovanni Sartori, może trafić w przyszłym roku do Milanu. Na San Siro miałby zastąpić Ricky'ego Massarę.

W czerwcu tego roku doszło nie tylko do zmian na stanowisku trenerskim w AC Milan, gdy drużynę przejął Marco Giampaolo. Trenera już jednak nie ma, podobnie wkrótce w klubie może zabraknąć Ricky'ego Massary.

Ten latem przejął stanowisko dyrektora sportowego po Leonardo. Rossoneri szukają już jednak nowej osoby na tę posadę - przekonuje tuttomercatoweb.com.

Media: SSC Napoli złożyło propozycję Piotrowi Zielińskiemu. Czytaj więcej--->>>

Milan skierował swój wzrok w stronę Atalanty Bergamo, która jest największą rewelacją Serie A ostatnich kilkunastu miesięcy. Najpierw drużyna zajęła trzecie miejsce na koniec sezonu 2018/2019 i awansowała do Ligi Mistrzów.

ZOBACZ WIDEO: Cristiano Ronaldo ma tam swój pokój, Lewandowski będzie kolejny? Byliśmy w ośrodku, w którym Polacy będą przygotowywać się do Euro 2020

Następnie potrafiła awansować do fazy pucharowej tych rozgrywek, choć po pierwszych trzech kolejkach nie miała w dorobku ani jednego punktu.

Co najważniejsze, wszystkie sukcesy nie były spowodowane wyjątkowo dużymi pieniędzmi wpompowanymi w zespół, ale mądrością w budowaniu zespołu. Duża w tym zasługa dyrektora sportowego Giovanniego Sartoriego, który pracuje tam od 2014 roku.

Diego Maradona wybrał najlepszego piłkarza wszech-czasów. Czytaj więcej--->>>

Dzięki swojej pracy Włoch zwrócił na siebie uwagę Milanu.

Dodajmy, że obecnie funkcję dyrektorów w klubie Krzysztofa Piątką pełnią Paolo Maldini i Zvonimir Boban, legendy Rossonerich. Ich praca jest jednak surowo oceniana przez kibiców.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL