Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Thomas Mueller (z lewej) i Joachim Loew (z prawej)Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Thomas Mueller (z lewej) i Joachim Loew (z prawej)

Joachim Loew nie wyklucza powrotów do reprezentacji Niemiec. Mueller i Hummels z szansami na Euro 2020

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Reprezentacja Niemiec przechodzi pokoleniową zmianę przed Euro 2020. Joachim Loew nie zamyka jednak drzwi do kadry piłkarzom, których sam odstawił na boczny tor.

W marcu bieżącego roku z obozu reprezentacji Niemiec dotarła zaskakująca wiadomość. Joachim Loew zrezygnował z powoływania do kadry zasłużonych piłkarzy - Thomasa Muellera, Matsa Hummelsa i Jerome Boatenga. W miejsce doświadczonych zawodników selekcjoner postawił na wschodzące gwiazdy niemieckiej piłki.

Loew w świątecznym wywiadzie dla "Bilda" stanowczo nie wykluczył, że odsunięciu piłkarze nie pojadą na Euro 2020. - Nie muszę dziś podejmować żadnej decyzji. Powiedziałem, że daję młodym piłkarzom przestrzeń do rozwoju. Kontynuujemy to, mam pewność, co do piłkarzy, których mamy. Ale teraz nie mogę powiedzieć, co będzie w kwietniu lub maju. Na koniec, zawsze chodzi o sukces reprezentacji - przyznał selekcjoner na pytanie o możliwy powrót wspomnianej trójki do reprezentacji.

Loew zapewnił, że Mueller, Hummels i Boateng wciąż mogą osiągnąć swój najwyższy poziom, ale zanim zostali mistrzami świata w 2014 r., jako młodzi zawodnicy również dostali przestrzeń w kadrze. - Sukces musi być zagwarantowany. Zatem postawimy na najlepszy możliwy skład - dodał Loew.

ZOBACZ WIDEO: Christo Stoiczkow o Robercie Lewandowskim. "Jest jednym z dwóch najlepszych napastników na świecie"

59-latek celuje w mistrzostwo Europy, choć zdaje sobie sprawę z tego, że na tę chwilę w lepszym położeniu są inne reprezentacje - Francja, Portugalia, Anglia, Holandia czy Belgia.

- Przez kontuzje i zmiany nie jesteśmy w tym momencie, w którym chcieliśmy teraz być. Po prostu brakuje nam ciągłości (...) Zespół musi doskonale znać swoje mocne i słabe strony. Muszą być automatyzmy, których wciąż nie mamy. Zagraliśmy dobre kwalifikacje, ale tak naprawdę wciąż jesteśmy na początku naszej ścieżki - wyjawił selekcjoner reprezentacji Niemiec.

Na Euro 2020 nasi zachodni sąsiedzi zagrają w grupie śmierci z Francją, Portugalią i zwycięzcą barażu A lub D.

Czytaj teżRonald Reng: Miro Klose było przykro, gdy słyszał gwizdy polskich kibiców

Czytaj teżManuel Neuer zakończy reprezentacyjną karierę po EURO 2020? "To możliwe"

Czy Mats Hummels zasługuje na grę w reprezentacji Niemiec?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL