Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Rakowa CzęstochowaWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Rakowa Częstochowa

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa bez nowego stadionu. Kosmetyka zamiast budowy

Michał Piegza
Michał Piegza
Najprawdopodobniej jesienią 2020 roku Raków Częstochowa, o ile utrzyma się w PKO Ekstraklasie, swoje mecze w roli gospodarza wciąż będzie rozgrywał w Bełchatowie. Na nowy obiekt beniaminek liczyć nie może.

Już przed awansem Rakowa do PKO Ekstraklasy wiele mówiło się o budowie nowego stadionu w Częstochowie. Od lipca beniaminek ligi swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa na obiekcie w Bełchatowie. Wiele wskazuje na to, że w przypadku utrzymania się w ekstraklasie, sytuacja Rakowa nie zmieni się.

Jak informuje portal sportdziennik.pl, w najbliższym czasie nie ma szans, aby w Częstochowie rozpoczęła się budowa nowego stadionu. Klub może doczekać się za to kosmetycznych zmian i dostosowania obiektu do wymagań PKO Ekstraklasy.

Czytaj także: Transfery. PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk robi porządki w kadrze. Sławomir Peszko i Artur Sobiech blisko odejścia

Zamiast wydać ponad 50 mln zł (mówiło się nawet o 90 mln zł) na budowę nowego obiektu, miasto przekaże środki "Częstochowskiemu Centrum Piłki Nożnej", które głównie ma wspomagać piłkarską młodzież. Dzięki inwestycjom na obiekcie w Częstochowie powstanie podgrzewana płyta, zostanie przebudowana trybuna zachodnia, zmodernizowane będą szatnie oraz stworzone mają zostać miejsca dla ekipy telewizyjnej. 

Wszystkie działania mają sprawić, że Raków mecze w PKO Ekstraklasie będzie mógł rozgrywać w Częstochowie. Od kiedy? Najprawdopodobniej nie wcześniej niż od końca 2020 roku. Miasto na inwestycję nie ogłosiło jeszcze przetargu.

Częstochowa na przebudowę obiektu ma przekazać 7 mln zł, pozostałą kwotę ma dołożyć Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Czytaj także: PKO Ekstraklasa. Aleksandar Vuković: Odejście Niezgody byłoby poważnym problemem

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bramkarz-gapa! Stał jak wryty, a rywal sprytnie go załatwił

Występy w roli gospodarza na "obcym" terenie W PKO Ekstraklasie powinny być zabronione?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL