Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Jagiellonii BiałystokNewspix / Kamil Świrydowicz / Na zdjęciu: piłkarze Jagiellonii Białystok

Jagiellonia Białystok rozpoczyna świętowanie stulecia klubu. Działacze i kibice odebrali symboliczne klucze do miasta

Kuba Cimoszko
Kuba Cimoszko
W 2020 roku Jagiellonia Białystok będzie świętować stulecie. Obchody rozłożono na 12 miesięcy. Pierwszym gestem w tym kierunku było przekazanie władzom i kibicom klubu symbolicznych kluczy do miasta przez jego prezydenta Tadeusza Truskolaskiego.

30 maja 2020 roku minie 100 lat od pierwszego meczu rozegranego przez drużynę 42. Pułku Piechoty, czyli protoplastę Jagiellonii Białystok. Z tego powodu najbliższy czas jest szczególny dla klubu, który planuje rozłożenie świętowania jubileuszu na całe 12 miesięcy. - Będzie je widać w całym mieście - zapewnia rzecznik prasowy Kamil Świrydowicz.

Czytaj także: 42. Pułk Piechoty, czyli "Dzieci Białegostoku" - tak powstała Jagiellonia

Pierwszą częścią obchodów było przekazanie władzom i kibicom Jagi symbolicznych kluczy do miasta przez jego prezydenta Tadeusza Truskolaskiego. Krótka uroczystość odbyła się podczas Sylwestra Miejskiego, a tuż przed północą odebrali je Przewodniczący Rady Nadzorczej Wojciech Strzałkowski oraz redaktor strony internetowej jagiellonia.net (najbardziej znany portal fanów tego klubu - przyp. red.) Andrzej Jakubowski.

- Tym symbolicznym gestem rozpoczynamy obchody stulecia istnienia Jagiellonii. Pamiętajmy, że to klub, który jest dumą nie tyko miasta, ale i całego regionu. Wszystkim kibicom życzę mistrzostwa Polski, które nam się po prostu należy - powiedział Strzałkowski.

Czytaj także: Jagiellonia ma nowy ośrodek treningowy

- Prezesom, działaczom, trenerom, piłkarzom i kibicom... Wszystkim życzę, aby osiągnęli historyczny sukces! Wiem, że to trudne zadanie, ale wiara czyni cuda - podkreślił Truskolaski.

Niebawem powinny zostać zaprezentowane koszulki, w których Jagiellonia będzie grać w szczególnym dla siebie 2020 roku. Ciągle trwają także rozmowy między klubem a kibicami dotyczące herbu, jaki ma być używany w tym czasie. Najważniejszym punktem obchodów ma być zaś mecz, na który przypadnie oficjalne świętowanie (będzie to pierwsze starcie w nowym sezonie PKO Ekstraklasy na własnym stadionie lub specjalnie zorganizowane spotkanie towarzyskie z jedną z europejskich drużyn - przyp. red.).

Warto zaznaczyć, że w sprzedaży pojawiły się pierwsze produkty związane ze stuleciem białostockiego klubu. W internecie można zaś obejrzeć specjalnie stworzony film z podziękowaniami dla kibiców za dotychczasowe lata. 

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL