Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Oliver KahnGetty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: Oliver Kahn

Bundesliga. Legenda futbolu wraca do Bayernu. Oliver Kahn oficjalnie w zarządzie klubu z Monachium

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Bayern Monachium, w którym występuje Robert Lewandowski, oficjalnie przedstawił nowego członka zarządu. Oliver Kahn przez dwa lata będzie przygotowywał się do objęcia stanowiska prezesa.

"1 stycznia 2020 r. Oliver Kahn dołączył do zarządu klubu Bayern Monachium. Były kapitan Bayernu i reprezentacji Niemcy 31 grudnia 2021 r. ma zastąpić Karla-Heinza Rummenigge na stanowisku prezesa zarządu" - poinformowała oficjalna strona klubowa Bawarczyków.

Dla 50-letniego Kahna jest to powrót do klubu, w którym spędził 14 lat swojej kariery piłkarskiej (w latach 1994-2008). Słynny bramkarz razem z Bayernem świętował zdobycie 23 tytułów, w tym w Lidze Mistrzów w 2001 r. Kahn w barwach bawarskiego zespołu rozegrał łącznie 632 mecze.

W sierpniu 2019 r. na posiedzeniu rady nadzorczej klubu wszyscy członkowie jednogłośnie zagłosowali za przyjęciem Kahna do zarządu Bayernu. 5-letnia umowa zakłada, że po odejściu prezesa Rummenigge (z końcem 2021 r.) Kahn obejmie to ważne stanowisko.

ZOBACZ WIDEO: Sergiu Hanca kupił dom biednej rodzinie. Zobacz jak mieszkają

ZOBACZ: "Za takim trenerem można wskoczyć w ogień". Robert Lewandowski o szacunku do Juergena Kloppa >>

- Plan jest taki, aby Olli mnie zastąpił. Powinien być szkolony przeze mnie. Był bardzo ważny piłkarzem w Bawarii, podjął już edukacyjną ścieżkę i jest w drodze do biznesu. Zarząd dał już pozwolenie, a ja ufam Olliemu - powiedział w jednym z wywiadów Rummenigge (WIĘCEJ TUTAJ).

Po zakończeniu kariery piłkarskiej (w 2008 r.) 86-krotny reprezentant Niemiec został ekspertem futbolu w niemieckiej telewizji ZDF. W 2011 r. sportowiec ukończył studia w Salzburgu, uzyskując tytuł MBA w zakresie zarządzania ogólnego.

Komentarze (2):

 • Poot Zgłoś
  upsss translator nawalił: cytat "1 stycznia 2020 r. Oliver Kahn dołączył do zarządu klubu Bayern Monachium. Były kapitan Bayernu i REPREZENTACJI NIEMCY 31 GRUDNIA 2021 r. ma
  Czytaj całość
  zastąpić Karla-Heinza Rummenigge na stanowisku prezesa zarządu". O co chodzi? Do 31 grudnia? Od 31 grudnia? Jak "już dołączył" to w jakim celu? Do 31 grudnia razem z Rummenige i co dalej? Razem odchodzą??? Aaaa... rozumiemie "polska mowa trudna mowa! Ty redaktor uczyć się polskiego. Trudno pisać po polskiemu?" Tak sobie myślę, pisać bez sensu, powtarzać /tematy/ to co już wiadomo, to sztuka , którą DO PERFEKCJI opanowali redaktorzy WP: Spóźnione: Dosiego roku 2020.
  • yes Zgłoś
   Czy jest jeszcze inny Bayern Monachium?Teoretycznie może być Kiedyś że toto kotku było wymienionych 49 dyscyplin sportowych ;)

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL