Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Iwajło PetewGetty Images / Borislav Troshev/NurPhoto / Na zdjęciu: Iwajło Petew

Iwajło Petew ma poprowadzić Jagiellonię Białystok do europejskich pucharów. "Wierzę, że będziemy w stanie osiągnąć cele"

Kuba Cimoszko
Kuba Cimoszko
Iwajło Petew udzielił pierwszego wywiadu po objęciu stanowiska trenera Jagiellonii Białystok. Bułgar zdradził m.in. jakie cele zostały mu postawione. - Tutaj każdy może pokonać każdego, co jest widoczne w tabeli - powiedział zaś o PKO Ekstraklasie.

Tuż przed zakończeniem 2019 roku Iwajło Petew został nowym trenerem Jagiellonii Białystok, a już po wejściu w kolejny udzielił pierwszego wywiadu mediom na temat nowej pracy. - Oczekuje się, że zajmiemy pozycję, która gwarantuje udział w eliminacjach Ligi Europy. Wierzę, że będziemy w stanie osiągnąć cele, jakie są stawiane przed nami - powiedział portalowi dsport.bg.

- Zespół ma wysokiej jakości graczy. Obejrzałem kilka jego meczów. Są rzeczy, które musimy poprawić, ale myślę, że w nadchodzącym okresie przygotowawczym będziemy w stanie ustabilizować zespół - dodał Bułgar.

44-latek zdradził, że w Jadze pracować z nim będzie Emanuel Lukanow, który wcześniej pełnił funkcję jego asystenta w arabskim Al-Qadisiyah FC (ostatni klub, który prowadził - przyp. red.). Wykluczył natomiast ściąganie rodzimych piłkarzy w najbliższym czasie. - Jest za wcześnie. Poza tym dobra rzecz to to, że klub ma całkiem niezłą akademię i potrafi sprzedawać swoich młodych graczy. Nic jednak nie jest niemożliwe - podkreślił. 

ZOBACZ WIDEO: Christo Stoiczkow o Robercie Lewandowskim. "Jest jednym z dwóch najlepszych napastników na świecie"

Petew wygrał rywalizację o posadę w Jagiellonii ze słynnym Svenem Goranem Erikssonem, który w przeszłości był m.in. selekcjonerem reprezentacji Anglii. - To duże uznanie. Jestem tym mile zaskoczony i trochę szczęśliwy. Pozostaje mi teraz udowodnić, że ten wybór był słuszny - nie krył w powyższej rozmowie.

Czytaj także: Legenda i pośmiewisko, architekt sukcesów Ludogorca (historia Petewa)

Bułgarski szkoleniowiec zauważył, że styl gry w PKO Ekstraklasie nie różni się od tego w ligach, w których dotąd pracował. Nie umknęła mu zaś inna szczególna rzecz. - Tutaj każdy może pokonać każdego, co jest widoczne w tabeli. Wystarczy spojrzeć na naszą obecną pozycję (Jagiellonia skończyła rundę jesienną na 9. miejscu - przyp. red.) i to, że jesteśmy tylko 9 punktów za pierwszym miejscem. Tu i ostatni może być najlepszy - zaznaczył.

Co ciekawe Petew zdradził, że po otrzymaniu oferty Jagiellonii nie konsultował się z żadnym z piłkarzy, którzy mieli okazję grać w Polsce. Po podpisaniu kontraktu rozmawiał zaś z Ilijanem Micanskim.

Czy Jagiellonia Białystok zdoła zająć miejsce, które uprawnia do gry w europejskich pucharach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

 • Krogulec Kapuś Sp. zoo Zgłoś
  A krogulca kroczona i tak spadnie, bo to już jest ustalone, nikt nie lubi złodziejskiej i korupcyjnej kroczony - wyrok wydany :))) Buuuuuuuuuuuachachacha!!!
  • Miejsce Jagiellonii jest w dolnej ósemce.
   • Krogulec Kapuś Sp. zoo Zgłoś
    Kupa siemaszko już wyciął moje wpisy, popatrzcie na jego zdjęcie na górze to ma być redaktor znanego portalu......przecież to dziecko gender 16 letnie, szkoda że nie pokazał swoich
    Czytaj całość
    tuneli w uszach.......do szkoły matole, takie brednie które ty wypisujesz że nasz nowy trener rozmawiał z jakimś dziadkiem w swoim wieku prawie w sprawie gry w Jadze - to brednie, jesteś typowym anty fanem Jagi, i piszesz tylko o niej aby jak najgorzej, twój poprzedni artykuł też o tym trenerze poniżej jest.........żenada, tatuś szycha w redakcji dał ci te zajęcie i pobory i każe naśmiewać i wyśmiewać się z Jagi ???? ty piszesz tylko o niej i najgorzej jak da się dziecko - kupo
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL