Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert LewandowskiPAP / Andrzej Lange / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Bal Mistrzów Sportu. Apel Roberta Lewandowskiego: Zaczynajcie dzień od sportu

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Robert Lewandowski po raz pierwszy zawitał na Bal Mistrzów Sportu, ale plebiscytu nie wygrał. Zajął drugie miejsce, ale przygotował sobie specjalne przemówienie. - Cieszmy się każdym sukcesem i wspierajmy nawzajem - apelował.

Do samego końca nie było wiadomo, kto zwycięży w 85. plebiscycie "Przeglądu Sportowego". Spekulowano, że o triumf rywalizują Robert Lewandowski i Bartosz Zmarzlik. Tak też się stało. Głosami kibiców wygrał jednak żużlowiec, jako drugi przedstawiciel swojej dyscypliny w historii. Wcześniej dokonał tego Tomasz Gollob.

Lewandowski był jednak przygotowany na każdą ewentualność i uznał, że po wywalczeniu drugiego miejsca, wygłosi nieco dłuższą mowę niż jego poprzednicy. - Teraz się przekonuję, jaka tu jest atmosfera. Postaram się tu częściej przybywać, jeśli będzie okazja - mówił. 

- Każdy z nas, każdy sportowiec, wie, co znaczy wysiłek, który podejmujemy każdego dnia, żeby przekraczać swoje granice i pokonywać niewidoczne bariery. Prosiłbym osoby oglądające galę, żebyście brali przykład ze sportowców. Zaczynajcie dzień od sportu, szczególnie młodzież. Sport to zdrowie, pomaga w kwestii fizycznej i mentalnej. Jest wiele osób, które pracują w biurach, wielkich firmach. Sport pomaga, żeby lepiej nam się myślało i żebyśmy podejmowali trafniejsze decyzje - dodał.

ZOBACZ WIDEO: Pol ocenia potencjalny transfer Niezgody. "Jeśli tu utknie, może go spotkać los Pawła Brożka"

Nie zabrakło również tradycyjnych podziękowań, ale też życzeń. - Dziękuję żonie za to, że mnie wspiera i pomaga być nie tylko lepszym sportowcem, ale lepszą osobą. Dziękuję moim kolegom z drużyny i kadry oraz trenerom. Wiem, ile ciężkiej pracy przed nami, żeby kibice byli z nas dumni w 2020 roku. Życzę kibicom jak najwięcej sukcesów sportowych. Jest wiele dużych imprez w tym roku - podkreślił Lewandowski. 

- Cieszmy się każdym sukcesem i wspierajmy nawzajem. Ja zawsze kibicuję innym sportowcom. Mam nadzieję, że za rok gala będzie jeszcze bardziej huczna - zakończył. 

Czytaj też: 
-> Plebiscyt na sportowca roku. Bartosz Zmarzlik pokonał Roberta Lewandowskiego
-> Bal Mistrzów Sportu. Zabawna wpadka Małgorzaty Hołub-Kowalik. Anna Lewandowska pękała ze śmiechu

Czy Robert Lewandowski powinien wygrac plebiscyt na najlepszego sportowca?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (26):

 • Zorkin 1 Zgłoś
  To jest coś nieprawdopodobnego tylko chyba w Polsce i na Sportowych Faktach możemy za obserwować syndrom bólu d.... Co po nie których przedstawicieli piłki nożnej zamiast czytać
  Czytaj całość
  wywiady z wygranymi sportowcami . A tak mamy pół portalu w temacie dlaczego LewanDoofski przegrał z Bartkiem . Żenua
  • pawel92a Zgłoś
   "Porażka Lewandowskiego", "Lewy skomentował porażkę" i pierdylion innych tego typu tytułów. Porażkę? Zajął drugie miejsce ustępując tylko mistrzowi świata w
   Czytaj całość
   swojej dyscyplinie i naprawdę uważacie to za porażkę?
   • grzesb Zgłoś
    No ,ja zaczynam dzien od sportu .Wstaje o 4 rano do fizycznej roboty na 8 h .Na godzine spalam 400 kcal więc przez 8h odliczając przerwę spalę ich ok 3000 ..Dla porównania piłkarz przez
    Czytaj całość
    1.5h wysiłku jakim jest mecz piłkarski spali ich jakieś 1000kcal a żużlowiec 400 ,nie liczę nawet wysiłków sportów polegających na paru sekundach wysiłku typu pchnięcie kulą czy skoki narciarskie .No i kto tu jest sportowcem roku
    Wszystkie komentarze (26)

    Komentarze (26)

    ×
     Wszystkie komentarze (26)
     PRZEJDŹ NA WP.PL