Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil WilczekGetty Images / Lars Ronbog / Contributor / Na zdjęciu: Kamil Wilczek

Szczere słowa Kamila Wilczka ws. reprezentacji Polski. "Nie jestem brany pod uwagę"

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Napastnik Broendby Kopenhaga Kamil Wilczek pojawił się w Polsce z okazji Amber Cup. Miał okazję spotkać dawnych reprezentantów kraju. Sam - mimo wielu goli strzelanych w Danii - nie znajduje uznania w oczach sztabu kadry.

Polskie gwiazdy piłki nożnej zjechały na turniej piłki halowej Amber Cup, który odbył się w Gliwicach. Najlepszą drużyną została ekipa KTS Weszło, pokonując po rzutach karnych Polska Stars (w składzie m.in. Kamil Kosowski, Michał Żewłakow, Marcin Baszczyński i Marcin Wasilewski) 8:7. Trzecie miejsce zajął Kamil Wilczek Team, a czwarte Reprezentacja TVP.

- Gwiazd mieliśmy sporo, ale zabrakło trochę zgrania. Turniej Amber Cup okazał się jednak wspaniałą imprezą, a ja bardzo się cieszę, że mogłem przypomnieć się gliwickim kibicom - stwierdził Kamil Wilczek, były piłkarz Piasta, dla "Dziennika Zachodniego".

Piłkarz notuje znakomity sezon w barwach Broendby Kopenhaga - zdobył 17 goli w 18 meczach. W rozmowie z TVP Sport, przyznał, że jego życzeniem jest mistrzostwo Danii. W tym sezonie nie ma na to szans, bo Broendby traci do prowadzącego FC Midtjylland 18 punktów. - Póki co sportowo nie zasługujemy na tytuł, ale liczę, że w przyszłości zdobędziemy mistrza - powiedział Wilczek.

Zawodnik przyznał, że nie można wykluczyć transferu z duńskiego klubu, jednak na razie bliżej jest do podpisania nowej umowy. W klubie Wilczek jest niemal legendą, za to w kadrze nie dostaje szansy.

- Granie w reprezentacji jest moim marzeniem, ale ciężko powiedzieć, w jakiej jestem sytuacji. Nie mam kontaktu ze sztabem, nie jestem brany pod uwagę - przyznał Kamil Wilczek w rozmowie z TVP Sport.

Mając w reprezentacji Roberta Lewandowskiego ("Jest poza kontrolą, można tylko patrzeć i podziwiać" - ocenił Wilczek), Arkadiusza Milika i Krzysztofa Piątka, ciężko się przebić. - Arek i Krzysiek radzą sobie we Włoszech. Konkurencja jest duża, nie pozostaje mi nic innego, jak dalej walczyć - powiedział piłkarz Broendby.
CZYTAJ TAKŻE Kamil Wilczek nadal imponuje formą w Danii. Polak strzelił 17 gola dla Broendby

ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski: Przyszedłem z uśmiechem na twarzy, nie myśląc, które miejsce zajmę


 

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL