Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zlatan IbrahimovićGetty Images / Mikael Sjoberg/Ombrello / Na zdjęciu: Zlatan Ibrahimović

Zlatan Ibrahimović wróci do reprezentacji Szwecji? "Czekam z niecierpliwością"

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Selekcjoner reprezentacji Szwecji Janne Andersson przyznał, że jeśli Zlatan Ibrahimović postanowiłby wrócić do gry w kadrze, zostałby przyjęty z otwartymi rękami. - Drzwi są dla niego otwarte - ocenił.

Zlatan Ibrahimović zrezygnował z gry w reprezentacji Szwecji po finałach EURO 2016. Czy wróci do gry w barwach narodowych przed kolejnymi mistrzostwami Starego Kontynentu? Tego nie wyklucza trener drużyny Trzech Koron.

Selekcjoner Janne Andersson zdecydował się zmienić zdanie na temat 38-letniego napastnika. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu szkoleniowiec nie był zwolennikiem ponownej gry Ibrahimovicia w kadrze.

Także sam piłkarz nie krył cierpkich słów pod adresem Anderssona i krytykował za personalne wybory.

ZOBACZ WIDEO: Ibrahimović wraca do Milanu! Co dalej z Krzysztofem Piątkiem? "Niech nigdzie się nie wybiera"

Teraz trener ponownie wypowiedział się w kontekście doświadczonego napastnika i przyznał, że drzwi dla niego są otwarte.

 - Zawsze mówiłem, że szanuje decyzję o rezygnacji z gry w kadrze. Nie oznacza to jednak, że nie można zmienić zdania. Jeśli Zlatan zdecydowałby się na powrót, drzwi są dla niego otwarte. Z niecierpliwością czekam na telefon. Musi jednak tego chcieć - ocenił.

W reprezentacji Szwecji Ibrahimović rozegrał 116 spotkań i zdobył 62 bramki.

Przypomnijmy, że w tegorocznych finałach EURO 2020 Szwedzi zmierzą się w fazie grupowej m.in. z reprezentacją Polski. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku 38-latek postanowił wrócić do Europy i podpisał kontrakt z Milanem. W poniedziałek Szwed ma ponownie zagrać w barwach Rossonerich w spotkaniu z Sampdorią Genua (więcej TUTAJ).

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL