Najnowsze Wyniki/Kalendarz
MIkel ArtetaGetty Images / Stuart MacFarlane/Arsenal FC / Na zdjęciu: MIkel Arteta

Wielki cel Mikela Artety: Chcę, by Arsenal uzależnił się od zwyciężania

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Przywiązanie do trofeów - to zdaniem Mikela Artety należy zbudować w Arsenalu w pierwszej kolejności. W poniedziałek "Kanonierzy" mogą wykonać ważny krok do zdobycia Pucharu Anglii.

Drużyna Hiszpana podejmie w III rundzie Leeds United, a rywalizacja o krajowe trofeum to dla niej obecnie najkrótsza droga, by na koniec sezonu dołożyć do gabloty jakikolwiek puchar.

W ostatnich latach londyńczycy sięgali po FA Cup dość często, m.in. w 2014, 2015 i 2017 roku. - W tej rywalizacji klub radził sobie ostatnio dobrze i musimy do niej przystąpić z dużą powagą - zaznaczył Mikel Arteta, cytowany przez "BBC".

->Transfery. Premier League: Manchester United i Manchester City chcą Harry'ego Winksa

- Chcemy być konkurencyjni i spróbujemy to przywrócić już w tym sezonie. Zdobyte trofea budują więź, dają piękne doświadczenia, a one pozostaną u piłkarzy na dłużej. Gdy już raz coś wygrasz, nie chcesz przestawać. Uzależniasz się od zwyciężania i właśnie to zamierzamy wdrożyć w Arsenalu - dodał menedżer "Kanonierów".

Mecz Arsenal FC - Leeds United rozpocznie się w poniedziałek o godz. 20:56. W ekipie gości na boisku mogą się pojawić Mateusz Klich, Mateusz Bogusz oraz Kamil Miazek.

->Oficjalnie: Piotr Kurbiel piłkarzem GKS Katowice

ZOBACZ WIDEO: Dries Mertens rozchwytywany przez kluby. Odejście z Napoli praktycznie przesądzone

Czy Arsenal zakończy obecny sezon z jakimkolwiek trofeum?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL