Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert LewandowskiGetty Images / Lars Baron/Bongarts / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Bundesliga. Robert Lewandowski: Dopiero wchodzę w topową formę

Robert Czykiel
Robert Czykiel
- Mam przekonanie, że w moim przypadku wiek jest zawyżony - mówi Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu Monachium liczy, że przed nim jeszcze kilka lat gry na najwyższym poziomie.

Robert Lewandowski w 2019 roku strzelił 54 bramki we wszystkich rozgrywkach. Pod względem indywidualnym to był najlepszy rok w jego karierze. To jednak rozbudziło apetyt polskiego napastnika, który już zapowiada, że nadal chce śrubować swoje rekordy i bić kolejne.

Plebiscyt na sportowca roku. Bartosz Zmarzlik pokonał Roberta Lewandowskiego >>

31-latek nie przejmuje się, że robi się coraz starszy. Ostatnio w wywiadach podkreśla, że w ostatnich latach stał się na tyle świadomym zawodnikiem, że dopiero od niedawna z tego korzysta. Dlatego liczy, że najlepsze dopiero przed nim.

- Ja czuję, że dopiero wchodzę w topową formę (...) Mam przekonanie, że w moim przypadku wiek jest zawyżony. Mam nadzieję, że liczby pozostaną tylko liczbami, a wysoka forma będzie się u mnie utrzymywała jeszcze długo. Że przede wszystkim dopisze mi zdrowie, moje ciało będzie sprawiało, że wciąż będę się czuł tak, jak teraz, czyli wyśmienicie - mówi w "Przeglądzie Sportowym".

Zobacz wideo: dublet Lewandowskiego!

Wywiad został przeprowadzony po Gali Mistrzów Sportu, na której "Lewy" zajął drugie miejsce w plebiscycie na najlepszego polskiego sportowca w 2019. Tuż za nim znalazł się Paweł Fajdek. Młociarz zapowiedział, że podczas nadchodzących igrzysk w Tokio powalczy o złoto. Padło więc pytanie, czy piłkarz Bayernu musi wygrać Euro 2020, by wygrać plebiscyt.

- W jednym przypadku mówimy o sporcie indywidualnym, a w drugim o drużynowym. Gdybym znalazł jedenaście osób, które rzucałyby tak jak on, nie wiem, czy składałby takie deklaracje (śmiech) - skomentował kapitan reprezentacji Polski.

Adam Małysz najbardziej rozpoznawalnym sportowcem w Polsce. Za nim Robert Lewandowski i Robert Kubica >>

Lewandowski obecnie trenuje indywidualnie po operacji przepukliny, którą przeszedł w grudniu. Na razie nie wiadomo, czy będzie gotowy na mecz z Herthą Berlin 19 stycznia.

Czy Lewandowski będzie jeszcze lepszym piłkarzem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL