Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Moussa DembeleGetty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Moussa Dembele

Ligue 1: Olympique Lyon odwrócił losy meczu z Girondins Bordeaux

Tomasz Rosiński
Olympique Lyon, który na wiosnę zagra w 1/8 finału Ligi Mistrzów 2019/2020, coraz wyżej w tabeli Ligue 1. Tym razem ekipa OL, chociaż przegrywała 0:1, ostatecznie pokonała Girondins Bordeaux 2:1.

Zespół Girondins w ostatnim czasie znajduje się w dołku, co w sobotę chciała wykorzystać drużyna z Lyonu, która ostatecznie zrealizowała swój cel.

Jednakże lepiej spotkanie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy w 15. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas Jimmy Briand wykorzystał dramatyczny błąd Joachima Andersena (fatalnie zagrywał piłkę do własnego bramkarza) i trafił do siatki.

Przyjezdni od razu ruszyli do odrabiania strat, ale przed przerwą wynik już nie uległ zmianie.

Dopiero niedługo po starcie drugiej odsłony konfrontacji goście zadali dwa ciosy. Najpierw gola sprzed pola karnego strzelił Maxwel Cornet, któremu futbolówkę podawał Moussa Dembele.

Po chwili Dembele do asysty dorzucił bramkę i jak się później okazało, zapewnił swojemu klubowi cenny komplet punktów.