Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Simon KjaerGetty Images / Ben McShane / Na zdjęciu: Simon Kjaer

Transfery. Simon Kjaer blisko AC Milan. Pozostały tylko testy medyczne

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Działacze AC Milan nie próżnują na rynku transferowym. Nowym zawodnikiem mediolańskiego klubu ma zostać Simon Kjaer. Do finalizacji umowy pozostało jedynie przeprowadzenie testów medycznych.

30-letni Duńczyk jest zawodnikiem Atalanty Bergamo, ale do tego klubu jest wypożyczony z Sevilla FC. Wszystko wskazuje jednak na to, że Simon Kjaer swoją karierę kontynuować będzie w AC Milan. W Atalancie nie mógł jednak liczyć na regularne występy i jest zainteresowany zmianą klubu. 

Jak informuje "La Gazzetta dello Sport", wszystkie zainteresowane strony osiągnęły porozumienie w kwestii wypożyczenia Duńczyka do AC Milan. Do finalizacji pozostało tylko przeprowadzenie testów medycznych. W klubie z Mediolanu ma zastąpić Mattię Caldarę, który ma trafić właśnie do Atalanty Bergamo.

W umowie wypożyczenia Kjaera do AC Milan ma być zapisana klauzula dotycząca wykupu piłkarza. Ma ona opiewać na 2,5 miliona euro, co dla Milanu nie jest większym problemem. Klub ma zadecydować w czerwcu, czy zdecyduje się skorzystać z tego zapisu.

ZOBACZ WIDEO: Transfery. Milik i Piątek zmienią kluby już zimą? Są poważni chętni na polskich napastników

AC Milan w tym sezonie spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Zespół prowadzony przez Stefano Pioliego zajmuje dwunaste miejsce w tabeli Serie A. Najlepszym strzelcem drużyny jest Krzysztof Piątek, ale jeszcze w styczniu ma on odejść z klubu.

Zobacz także:
Serie A. AC Milan w drodze na dno. Trudne zadanie Rossonerich
Premier League. Transfery. Jose Mourinho: nie chcę rozmawiać o Krzysztofie Piątku

Komentarze (2):

 • Zorkin 1 Zgłoś
  Sportowe Fakty to parodia rzetelnego dziennikarstwa sportowego
  • Adnotacja Zgłoś
   Artykuł o piłkarzu, który ma przejść do Milanu, a redaktor nawet się nie pokwapił, aby poinformować czytelnika, na jakiej pozycji gra Simon Kjaer! To ma być rzetelna robota
   Czytaj całość
   dziennikarska? Ja tego piłkarza nie znam! Należy pisać tak, aby KAŻDY czytelnik, nie tylko znawca futbolu, otrzymał wyczerpującą informację, panie Witczyk! Naprawdę musimy (my, czytelnicy) to ciągle przypominać redaktorom z wp.pl?

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL