Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł Cibicki Newspix / Foto Olimpik/Tomasz Jastrzebowski / Na zdjęciu: Paweł Cibicki

Transfery. PKO Ekstraklasa. Paweł Cibicki blisko Pogoni Szczecin

Maciej Siemiątkowski
Maciej Siemiątkowski
Paweł Cibicki jest bardzo blisko podpisania kontraktu z Pogonią Szczecin. Napastnik z polskim obywatelstwem ma problemy z grą w ADO Den Haag.

Paweł Cibicki do końca sezonu jest wypożyczony z Leeds do ADO Den Haag. W holenderskim klubie 26-latek rozegrał dotąd tylko cztery mecze, w których nie zdobył ani jednej bramki. Jego problemy w Eredivisie chce wykorzystać Pogoń Szczecin, która szuka następcy Adam Buksy. Napastnik w grudniu odszedł do amerykańskiego New England Revolution.

Według "Przeglądu Sportowego", młodzieżowemu reprezentantowi Szwecji pozostało złożyć podpis pod umową z Portowcami. Dziennik sportowy dodaje, że snajper od piątku jest w Szczecinie i przeszedł już testy medyczne. 

Cibicki urodził się w Malmoe, ale jego rodzice są Polakami. Dzięki temu piłkarz ma polskie obywatelstwo, a w przeszłości grał w reprezentacji Polski U-19 i U-20. Jego drogi z Biało-Czerwonych rozeszły się na dobre w sierpniu 2016 roku, gdy bez nie pojawił się na zgrupowaniu. Wtedy zdecydował, że będzie grał dla innej kadry.

ZOBACZ WIDEO "Kierunek Dakar". Ekstremalne przygotowania do Rajdu Dakar. Trwają cały rok

- Tam się uczył, tam go szkolili i serce mu podpowiadało, żeby grać dla Szwecji - opowiadała nam babcia zawodnika (więcej TUTAJ). - Długo rozmawialiśmy na ten temat, ale to była decyzja Pawła. Tak mu serce podpowiadało widocznie, tam jest mu lepiej i trzeba to uszanować. Jeśli on jest szczęśliwy, to i ja jestem - dodała.

Cibicki wystąpił w reprezentacji Szwecji na Euro U-21 w Polsce w 2016 roku. Dotąd nie doczekał się powołania do seniorskiej kadry.

Czytaj też: Dominik Nagy zagra w Grecji

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL