Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krystian BielikGetty Images / MI News/NurPhoto / Na zdjęciu: Krystian Bielik

The Championship. Fatalne wstępne diagnozy. Krystian Bielik może pauzować nawet rok

Maciej Siemiątkowski
Maciej Siemiątkowski
Fatalnie wyglądają pierwsze diagnozy na temat Krystiana Bielika. Jego ojciec mówi, że może pauzować nawet od 9 do 12 miesięcy!

Ogromny pech dopadł Krystiana Bielika. Potwierdziło się, że obrońca zerwał więzadła krzyżowe w poniedziałkowym meczu drużyn Derby County U-23. Reprezentant Polski jest już po pierwszych badaniach. Czeka go długa przerwa. Występ w czerwcu na Euro 2020 stoi pod ogromnym znakiem zapytania.

- Początkowe diagnozy brzmiały jeszcze optymistycznie, ale rano, gdy kolano obejrzał fachowiec, okazało się, że sprawa wygląda jednak znacznie gorzej - opowiada "Przeglądowi Sportowemu" ojciec piłkarza, Dariusz Bielik. - Była mowa nawet o 9 do 12 miesięcy przerwy. To jednak tylko wstępne diagnozy, jeszcze przed badaniem rezonansem magnetycznym - zwraca uwagę.

22-latek doznał kontuzji już w 18. minucie poniedziałkowego meczu drużyn U-23. Dla Bielika to była okazja, żeby wrócić do grania. W Championship zawodnik pauzował od końcówki grudnia za czerwoną kartkę w starciu z Charlton. 

Zamiast powrotu na zaplecze Premier League Bielika czekają intensywna rehabilitacja co najmniej przez ok. pół roku. Zerwanie więzadeł krzyżowych to jedna z najpoważniejszych kontuzji w piłce nożnej. 

Czytaj też:
-> Maciej Kmita: Krzysztof Piątek - "The Chosen One". Jose Mourinho wbije mu wizę na wjazd do elity (komentarz)
-> Oficjalnie: Patryk Klimala piłkarzem Celtic Glasgow

ZOBACZ WIDEO: Serie A. Odrodzenie Piotra Zielińskiego! "Bezapelacyjnie najlepszy w barwach Napoli"

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL